| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim część I

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim część I

W procesie aplikowania o środki unijne nie mniej ważnymi dokumentami jak wniosek o dofinansowanie są załączniki do wniosku. W zależności o wymogów programowych oraz Instytucji Organizującej Konkurs ich liczba oraz zakres może być różny.

W ramach obecnie trwającego naboru wniosków do konkursu w ramach działania III.3 „Rozwój B+R w przedsiębiorstwach” w województwie łódzkim, wnioskodawca jest zobligowany do złożenia do Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi kompletnej dokumentacji aplikacyjnej. Przez termin ten rozumiane jest złożenie w wymaganym terminie naboru, wniosku o dofinansowanie wraz z kompletem załączników. Kompletność wniosku o dofinansowanie i załączników badana jest podczas oceny wniosku w ramach kryteriów administracyjnych. 

Wykaz załączników dla projektów realizowanych przez przedsiębiorców jest wskazana w formularzu wniosku o dofinansowanie.

Zobacz także Popularność konkursów dofinansowujących przedsięwzięcia turystyczne

W przypadku braku kompletności dokumentacji aplikacyjnej, wnioskodawca może zostać wezwany do jej uzupełnienia. Uzupełnienie następuje na wniosek Instytucji Organizującej Konkurs. W takim przypadku wnioskodawca ma 10 dni roboczych od daty otrzymania wezwania, na uzupełnienie wniosku/załączników.

Musimy pamiętać, że liczba załączników, które jesteśmy, jako wnioskodawcy zobowiązani załączyć do wniosku jest uzależniona od typu projektu, który chcemy zrealizować przy współudziale funduszy unijnych. W przypadku, gdy w ramach realizowanego projektu nie przewidujemy np. budowy czy przebudowy przedsiębiorstwa, w odpowiedniej kolumnie we wniosku o dofinansowanie powinniśmy zaznaczyć „Nie dotyczy”. Działa to też w drugą stronę, tzn. jeżeli chcemy załączyć do wniosku inny dodatkowy załącznik, które nie jest przewidziany w „Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie”, odpowiednią informację należy umieścić w wykazie załączników, znajdującym się we wniosku o dofinansowanie, nadając mu odpowiedni numer.

Polecamy serwis Umowy

W przypadku, gdy do wniosku o dofinansowanie załączamy oświadczenia (np. o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane) lub inne dokumenty dla których został opracowany wzór, wnioskodawca musi wypełnić ten dokument na opracowany wzorze. 

Wzory oświadczeń stanowią załączniki do dokumentacji konkursowej i dostępne są pod adresem strony internetowej: http://www.cop.lodzkie.pl

Wykaz załączników wymaganych podczas składania wniosku o dofinansowanie na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w województwie łódzkim zostanie przedstawiona w II części artykułu.

reklama

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim
Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

tanie-ubezpieczenie.eu

Porównywarka ubezpieczeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »