| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak aplikować o środki unijne w województwie łódzkim

Jak aplikować o środki unijne w województwie łódzkim

Tylko do 23 czerwca 2010 roku trwa nabór wniosków o dofinansowanie w działaniu III.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wsparcie może zostać udzielone przedsiębiorcom tylko na podstawie kompletnej i poprawnej dokumentacji aplikacyjnej.

Wsparcie w ramach tego działania przeznaczone jest dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wykorzystaniem wyników prac badawczo-rozwojowych w swoich firmach. Wykorzystanie prac badawczych w praktyce biznesowej pozwoli na zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstw w województwie łódzkim. Dofinansowanie sięgające do 50% wydatków kwalifikowanych w projekcie zachęca do zainteresowania się tą formą pomocy.

Sposób składania dokumentów aplikacyjnych

Przedsiębiorca po przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej składa wniosek o dofinansowanie w wersji papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i kopia) i w formacie A4.

Musimy pamiętać, aby do wersji papierowej wniosku załączyć jego tożsamą wersję elektroniczną oraz biznes plan. Dokumenty te powinny zostać dostarczone na płycie CD lub DVD.

Porównaj: Najczęstsze błędy we wnioskach o dofinansowanie

Wzór formularza wniosku o dofinansowanie jest dostępny pod adresem strony internetowej http://www.cop.lodzkie.pl w odnośniku do dokumentacji konkursowej dla działania III.3. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie. Pamiętajmy, że zgodnie z wzorem formularza wniosku powinien on zostać wypełniony w programie Microsoft Word, w innym przypadku (wnioski wypełnione w innym edytorze tekstu) nie będą rozpatrywane. Oryginał wniosku powinien zostać podpisany przez wnioskodawcę lub osobę upoważnioną do jego reprezentowania.

Każda ze stron oryginału wniosku powinna zostać parafowana przez osobę/osoby dokonujące podpisu wniosku.

Drugi egzemplarz wniosku o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami (kserokopie) musi zostać potwierdzony zapisem „Za zgodność z oryginałem” przez osobę/osoby uprawnione.

W przypadku dokumentów składających się z więcej niż 1 strony dopuszcza się możliwość umieszczenia na pierwszej stronie zapisu: „Potwierdzam za zgodność z oryginałem od str. ..... do str. .....”.

Instytucja organizująca konkurs zaleca, aby dokumentacja aplikacyjna, czyli wniosek wraz z załącznikami były składane przez przedsiębiorców w segregatorze, w celu zapobieżenia zagubienia stron.

Miejsce składania dokumentów aplikacyjnych

Wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganym kompletem załączników powinien zostać złożony do Instytucji Organizującej Konkurs (IOK) w terminie naboru wniosków, tj. do 23 czerwca 2010 roku do godzinie 16.00. Funkcję IOK w tym konkursie pełni Centrum Obsługi Przedsiębiorcy z siedzibą w Łodzi. Wniosek może zostać złożony osobiście przez wnioskodawcę, jego przedstawiciela lub posłańca bądź przesłany pocztą lub przesyłką kurierską.

Wniosek powinien zostać złożony w zamkniętej kopercie. Koperta ta powinna zostać szczegółowo opisana, zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie Konkursu.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Zastrzega się, że wnioski dostarczone w terminie późniejszym niż określony, zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Szczegółowe informacje na temat aplikowania o środki unijne w ramach tego konkursu dostępne są na stronie internetowej Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, pod adresem: http://www.cop.lodzkie.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK