| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Zbliża się termin ogłoszenia konkursu do działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto już teraz starannie się do niego przygotować, aby móc sięgnąć po unijną dotację!

Zgodnie z aktualnymi informacjami, nabór wniosków o dofinansowanie do tego działania ma się rozpocząć już 1 czerwca br. W I części artykułu przedstawione zostały podstawowe informacje na temat podmiotów, które będą mogły starać się o przyznanie unijnej dotacji wraz z katalogiem typów projektów kwalifikujących się do wsparcia. Teraz nadszedł czas, aby poznać szczegółowe wymagania dotyczące inwestycji, które zamierzamy sfinansować ze środków europejskich i oczywiście poznać wartość dotacji, które wesprze nasz budżet w realizacji inwestycji. 

Wymagania dotyczące projektu

Po pierwsze musimy pamiętać, że wsparcie w ramach Działania będzie kierowane przede wszystkim do przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych i będzie mieć charakter dotacji, będącej refundacją części wydatków kwalifikowanych, poniesionych w ramach realizacji projektu. Oznacza to, że przedsiębiorca najpierw będzie musiał ponieść koszty związane z realizacją przedsięwzięcia, aby następnie móc ubiegać się o ich refundację w określonej wysokości kosztów kwalifikowanych projektu.

Musimy pamiętać, że wsparcie mają szansę otrzymać tylko te projekty, które W ramach Działania będą wspierane jedynie te projekty, które mają charakter innowacyjny lub w znaczący sposób wpłyną na wzrost zatrudnienia. Realizowane projekty muszą skutkować podniesieniem konkurencyjności przedsiębiorstwa w skali rynku lokalnego bądź regionalnego.

Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami programowymi projekt musi wiązać się z:

  • rozbudową przedsiębiorstwa,
  • wprowadzeniem nowego produktu, usługi lub zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego.

Porównaj: Kredyt technologiczny, jako źródło dofinansowania firmy

W ramach projektu inwestycyjnego, przewiduje się również dofinansowanie kosztów utworzenia i wyposażenia nowych stanowisk pracy (włącznie z częściowym pokryciem kosztów wynagrodzenia pracowników wraz z obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie społeczne przez okres nie dłuższy niż 2 lata), bezpośrednio związanych z realizowaną inwestycją. 

Jako uzupełnienie projektu inwestycyjnego, istnieje możliwość dofinansowania organizacji lub udziału w imprezach targowo-wystawienniczych oraz misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą.

Ponadto w ramach działania przewiduje się dofinansowanie inwestycji w zakresie ochrony środowiska, służących poprawie wskaźników i norm. Wsparcie uzyskają projekty inwestycyjne w przedsiębiorstwach z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu zasad zintegrowanego podejścia do zapobiegania i ograniczania (kontroli) zanieczyszczeń.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax-Pol

Firma Tax-Pol jest jedną z najdłużej działających firm na rynku, zajmujących się odzyskiwaniem podatku z pracy za granicą. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2001 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK