| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Zbliża się termin ogłoszenia konkursu do działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto już teraz starannie się do niego przygotować, aby móc sięgnąć po unijną dotację!

Zgodnie z aktualnymi informacjami, nabór wniosków o dofinansowanie do tego działania ma się rozpocząć już 1 czerwca br. W I części artykułu przedstawione zostały podstawowe informacje na temat podmiotów, które będą mogły starać się o przyznanie unijnej dotacji wraz z katalogiem typów projektów kwalifikujących się do wsparcia. Teraz nadszedł czas, aby poznać szczegółowe wymagania dotyczące inwestycji, które zamierzamy sfinansować ze środków europejskich i oczywiście poznać wartość dotacji, które wesprze nasz budżet w realizacji inwestycji. 

Wymagania dotyczące projektu

Po pierwsze musimy pamiętać, że wsparcie w ramach Działania będzie kierowane przede wszystkim do przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych i będzie mieć charakter dotacji, będącej refundacją części wydatków kwalifikowanych, poniesionych w ramach realizacji projektu. Oznacza to, że przedsiębiorca najpierw będzie musiał ponieść koszty związane z realizacją przedsięwzięcia, aby następnie móc ubiegać się o ich refundację w określonej wysokości kosztów kwalifikowanych projektu.

Musimy pamiętać, że wsparcie mają szansę otrzymać tylko te projekty, które W ramach Działania będą wspierane jedynie te projekty, które mają charakter innowacyjny lub w znaczący sposób wpłyną na wzrost zatrudnienia. Realizowane projekty muszą skutkować podniesieniem konkurencyjności przedsiębiorstwa w skali rynku lokalnego bądź regionalnego.

Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami programowymi projekt musi wiązać się z:

  • rozbudową przedsiębiorstwa,
  • wprowadzeniem nowego produktu, usługi lub zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego.

Porównaj: Kredyt technologiczny, jako źródło dofinansowania firmy

W ramach projektu inwestycyjnego, przewiduje się również dofinansowanie kosztów utworzenia i wyposażenia nowych stanowisk pracy (włącznie z częściowym pokryciem kosztów wynagrodzenia pracowników wraz z obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie społeczne przez okres nie dłuższy niż 2 lata), bezpośrednio związanych z realizowaną inwestycją. 

Jako uzupełnienie projektu inwestycyjnego, istnieje możliwość dofinansowania organizacji lub udziału w imprezach targowo-wystawienniczych oraz misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą.

Ponadto w ramach działania przewiduje się dofinansowanie inwestycji w zakresie ochrony środowiska, służących poprawie wskaźników i norm. Wsparcie uzyskają projekty inwestycyjne w przedsiębiorstwach z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu zasad zintegrowanego podejścia do zapobiegania i ograniczania (kontroli) zanieczyszczeń.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK