| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Zbliża się termin ogłoszenia konkursu do działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto już teraz starannie się do niego przygotować, aby móc sięgnąć po unijną dotację!

Wsparcia nie otrzymają firmy, którym minęły okresy dostosowawcze w zakresie wdrożenia i zgodności z unijnymi dyrektywami.

W jakiej wysokości dotacja?

Dokumentacja programowa szczegółowo reguluje kwestię związane z wysokością dotacji, którą można otrzymać w związku z aplikowaniem o środki unijne na realizację projektu. Co do zasady maksymalna wysokość dotacji wynosić będzie 50% kosztów kwalifikowanych projektu (wartość wydatków kwalifikowalnych nie może być mniejsza niż 20 000 PLN i większa niż 8 000 000 PLN). Jednakże w przypadku mikroprzedsiębiorstw uczyniono wyjątek od tej zasady, dopuszczając możliwość zwiększenia maksymalnej wartości procentowej dotacji o 20% (z wyjątkiem prowadzących działalność gospodarczą w sektorze transportu). 

Innymi słowy, w przypadku projektu realizowanego przez małe przedsiębiorstwo w rozumieniu przepisów unijnych, którego wartość całkowita wynosi 122 000 złotych, z czego 100 000 złotych to wysokość kosztów kwalifikowanych projektu, dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie do 50% tych kosztów, czyli do 50 000 złotych. 

Polecamy serwis Zakładam firmę

Zgodnie z powyższym minimalna wartość dotacji wynosi 10 000 złotych, natomiast maksymalna jest zróżnicowana w zależności o wielkości przedsiębiorstwa tzn.:

  • dla mikroprzedsiębiorstw – 1 500 000 złotych,
  • dla małych przedsiębiorstw – 2 400 000 złotych,
  • dla średnich przedsiębiorstw – 3 999 999 złotych.

Do wydatków kwalifikowalnych w ramach tego działania, wyłącznie w przypadku przyjęcia projektu do realizacji, mogą zostać zaliczone koszty zgodne z zasadami określonymi w Krajowych Wytycznych dot. kwalifikowania wydatków w ramach Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności w okresie programowania 2007-2013 oraz Szczegółowych wytycznych IZ dot. kwalifikowalności wydatków w ramach RPOWŚ.

Aktualne wersje dokumentów znajdują się na stronie internetowej: http://www.rpo-swietokrzyskie.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Bławicka

Konsultant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK