| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Już wkrótce przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji będą mogli powalczyć o jej przyznanie w ramach konkursu w województwie świętokrzyskim. Rusza, bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ).

Konkurs, o którym mowa powyżej jest organizowany w ramach działania 1.1 RPOWŚ i dotyczy bezpośredniego wsparcia MŚP w przedsięwzięciach innowacyjnych i konkurencyjnych. Zgodnie z aktualnym harmonogramem przeprowadzania konkursów, nabór wniosków będzie odbywał się w dniach od 1 czerwca do 2 lipca 2010 roku, a więc będzie miał charakter konkursu zamkniętego. 

Aktualny harmonogram przeprowadzania konkursów w ramach RPOWŚ znajduje się na stronach internetowych http://www.rpo-swietokrzyskie.pl, w zakładce „Dokumenty do pobrania”-> „Harmonogramy konkursów w ramach RPOWŚ na 2010 rok”. 

Kto będzie mógł ubiegać się o dotację?

Zgodnie z dostępnymi informacjami, o dotację w ramach konkursu będą mogły starać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe działające powyżej 6 miesięcy. Z dofinansowania w ramach tego działania zostały wyłączone projekty mikro i małych przedsiębiorstw, działających nie dłużej niż rok, dotyczące świadczenia usług drogą elektroniczną i ewentualnego wytworzenia produktów niezbędnych do świadczenia tych usług. Projekty takie przewidziano do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG).

Zobacz także: Zarządzanie własnością intelektualną - poddziałanie 5.4.1 POIG

Na co będzie można otrzymać dotację?

Celem działania 1.1 RPOWŚ jest wzrost innowacyjności i konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez wsparcie przedsięwzięć poprawiających ich poziom technologiczny lub organizacyjny. Zapisy programowe dopuszczają wspieranie szerokiego katalogu inwestycji podejmowanych przez przedsiębiorców w celu wzrostu konkurencyjności i innowacyjności ich firm na unijnym rynku. W ramach działania przewiduje się wsparcie projektów zakładających m.in. rozbudowę przedsiębiorstwa, zakup środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, ułatwienie nawiązywania kontaktów z kontrahentami zagranicznymi oraz prezentacji swojej oferty eksportowej poprzez udział w wystawach, targach i gospodarczych misjach zagranicznych.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Ponadto dofinansowaniu będą mogły podlegać inwestycje w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, ochrony powietrza, gospodarki odpadami oraz zakładające wsparcie realizacji przedsięwzięć służących wdrażaniu zasad zintegrowanego podejścia do zapobiegania i ograniczania (kontroli) zanieczyszczeń, a szczególności dostosowywania się przedsiębiorstw do wymagań (BAT). Co więcej w ramach potencjalnych możliwości otrzymania unijnego wsparcia przewiduje się możliwość refinansowania przedsięwzięć przewidujących tworzenie i wyposażania nowych miejsc pracy w związku z wytwarzaniem nowych produktów/usług lub wdrożeniem nowej technologii. 

Musimy pamiętać, że katalog typów projektów, które będą mogły otrzymać wsparcie w ramach danego naboru wniosków o dofinansowanie, każdorazowo zostaje określony w dokumentacji konkursowej i zamieszczany jest na stronie internetowej instytucji odpowiedzialnej za jego organizację. 

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań wobec inwestycji, które będą mogły zostać zakwalifikowane do wsparcia w ramach działania 1.1 RPOWŚ znajdują się w drugiej części artykułu.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim
Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Ostrowska

ekspert Instytutu Rozwoju Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK