| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Tylko do 19 maja br. trwa nabór projektów na wsparcie inwestycyjne małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia powinni niezwłocznie przygotować wnioski o dofinansowanie i aplikować o środki unijne przed wskazanym terminem.

Pieniądze unijne są do rozdysponowania w ramach konkursu ogłoszonego przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach działania 2.1 "Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw", Schemat A "Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP". Wyłonione do dofinansowania projekty powinny tworzenia silnego i konkurencyjnego sektora MŚP. Konkurs ma charakter zamknięty – przyjmowanie wniosków planowane jest do 19 maja br. do godziny 16.00. W artykule przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia związane z aplikowaniem o środki unijne w tego działania. Przed podjęciem decyzji o ubieganie się o środki unijnego w ramach trwającego konkursu powinniśmy szczegółowo zapoznać się z obowiązującą dokumentacją konkursową.

Dokumentacja konkursowa dla działania 2.1, Schemat A jest dostępna na stronie internetowej Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, które pełni w konkursie rolę Instytucji Pośredniczącej II stopnia. Dokumenty są do pobrania ze strony internetowej MCP: http://www.mcp.malopolska.pl

Przeczytaj także: Wsparcie małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim – dokumentacja

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu będą mogły ubiegać się wyłącznie małe przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów unijnych. Warto przypomnieć, że to na wnioskodawcy ciąży obowiązek sprawdzenia czy dany projekt kwalifikuje się do wsparcia w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przedsiębiorca starający się o udzielenie wsparcia unijnego może złożyć tylko jeden wniosek do dofinansowanie projektu w ramach danego konkursu organizowanego dla danego schematu A.

Na co mogę otrzymać dotację?

Konkurs ma na celu wybór do dofinansowania projektów inwestycyjnych poprawiających konkurencyjność małych przedsiębiorstw, poprzez unowocześnienie sposobu ich działania i oferty. Potencjalny katalog projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie w ramach konkursu jest szeroki i mogą one polegać na np. rozbudowie i nabyciu przedsiębiorstwa, działaniach mających na celu dokonywanie zasadniczych zmian produkcji lub procesu produkcyjnego, zmianie stosowanych rozwiązań produkcyjnych, technologicznych, organizacyjnych na sprzyjające poprawie środowiska naturalnego oraz BHP, unowocześnieniu wyposażenia, zmianie wyrobu i usługi, w tym także zmianie w sposobie świadczenia usług, modernizacji środków produkcji.

Szczegółowy wykaz przykładowych typów projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie zawiera Uszczegółowienie Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz Regulamin Konkursu.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim
Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK