| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

W staraniu się o dofinansowanie praktycznych staży i szkoleń dla pracowników przedsiębiorstw w jednostkach naukowych i pracowników naukowych w przedsiębiorstwach konieczna jest znajomość podstawowych dokumentów określających zasady przygotowania dokumentów. Wniosek jak już wiemy z poprzedniej części artykułu jest wypełniany elektronicznie i dostarczany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Marszałkowskiego w wersji papierowej i elektronicznej.

Musimy pamiętać, że sam wniosek o dofinansowanie to za mało, aby uzyskać dotację unijną. Na etapie aplikowania do wniosku należy załączyć wymagane w Regulaminie konkursu załączniki. Kompletność dokumentacji aplikacyjnej jest badana na etapie oceny formalnej wniosku. 

Polecamy serwis Umowy

Załączniki do wniosku o dofinansowanie

Załącznikami wymaganymi na etapie złożenia wniosku o dofinansowanie projektu są następujące dokumenty, określające sytuację finansową Wnioskodawcy oraz Partnerów (jeśli występują):
a) Dla wnioskodawców prowadzących działalność powyżej jednego roku:

  • Sprawozdanie finansowe – bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatni rok obrotowy lub
  • Uproszczony bilans (w przypadku wnioskodawców nie sporządzających sprawozdania finansowego) za ostatni zamknięty rok obrotowy

b) Dla podmiotów prowadzących działalność poniżej jednego roku które nie dotychczas roku obrotowego

  • Bilans otwarcia oraz wyciąg z rachunku bankowego (lub zamiast wyciągu bankowego inny dokument np. zaświadczenie z banku dotyczące historii rachunku bankowego) za ostatnie trzy miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o dofinansowanie przedmiotowego projektu.

Przeczytaj także Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

W jaki sposób należy przedkładać załączniki do wniosku o dofinansowanie?

Załączniki do wniosku wnioskodawca przedkłada w dwóch egzemplarzach papierowych – po jednym egzemplarzu dla każdego wniosku o dofinansowanie realizacji projektu. Dokumenty określające sytuację finansową przedkładane są w oryginale i kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenie kopii wymaga pieczątki lub sformułowania „poświadczam za zgodność z oryginałem”, daty oraz podpisu osoby upoważnionej do reprezentowania podmiotu na każdej stronie dokumentu lub jedynie na pierwszej stronie ze wskazanie numerów poświadczanych stron. W ostatnim przypadku konieczne jest ponumerowanie wszystkich stron załącznika oraz parafowanie każdej ze stron kopii dokumentu przez osobę upoważnioną.

Fakt dołączenia do wniosku wymaganych załączników podlega weryfikacji na etapie oceny formalnej, zaś treść załączników na etapie oceny merytorycznej. Złożenie dodatkowych załączników – inne niż wskazane załączniki finansowe – nie będzie miało wpływu na ocenę wniosku.

Szczegółowe i obowiązujące informacje dotyczące zasad naboru projektów w ramach tego konkursu znajdują się na stronach internetowych http://efs.warmia.mazury.pl/

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach
Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »