| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ocena wniosku na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Ocena wniosku na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Udzielenie wsparcia z funduszy unijnych następuje na podstawie dokumentacji aplikacyjnej złożonej przez przedsiębiorcę w trakcie naboru wniosków. Po złożeniu wniosku możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie, poprawę lub udzielenie dodatkowych wyjaśnień. Wystąpienie takiej sytuacji wcale nie musi przekreślać szansy na zdobycie unijnych pieniędzy.

Co ważne, gdy dokumentacja wymaga złożenia wyjaśnień, dokonania uzupełnienia lub poprawy Komisja Oceniająca Projekt może wezwać wnioskodawcę w trakcie oceny technicznej i/lub w trakcie właściwej oceny merytorycznej do złożenia wyjaśnień, uzupełnienia lub poprawy dokumentacji. 

Wnioskodawca może zostać wezwany do poprawy, uzupełniania lub złożenia dodatkowych jeden raz na etapie oceny technicznej oraz jeszcze raz na etapie oceny merytorycznej. W przypadku otrzymania takiego wezwania przedsiębiorca powinien niezwłocznie udzielić wyjaśnień, nanieść poprawki lub uzupełnienia do złożonej dokumentacji w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych, liczonych z początkiem następnego dnia od daty doręczenia faksu lub maila.

Po przeprowadzeniu każdego etapu oceny projektów, wnioskodawca jest pisemnie informowany o wynikach oceny jego projektu, w tym o odrzuceniu projektu (na etapie oceny formalnej i merytorycznej). W przypadku odrzuceniu projektu taka informacja powinna zawierać wskazanie przyczyn, dlaczego wniosek został odrzucony i na jakim etapie.

Wniosek zostanie odrzucony, jeżeli pomimo jego uzupełnienia lub uzupełnienia załączonej dokumentacji do wniosku, stwierdzone zostaną błędy lub jeśli dodatkowe wyjaśnienia na piśmie są niewystarczające. Analogicznie, wniosek zostanie odrzucony, gdy np. nie zostanie poprawiony / uzupełniony w wymaganym terminie lub na etapie właściwej oceny merytorycznej uzyska poniżej 60% maksymalnej liczby punktów.

Wybór projektów dokonywany jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Lista projektów wybranych do dofinansowania publikowana jest na stronie internetowej www.mcp.malopolska.pl.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK