| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Informacje ogólne

Rozwojowi przedsiębiorstw w województwie mazowieckim sprzyjać będą przede wszystkim projekty realizowane w ramach I priorytetu „Priorytet I - Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty w zakresie technologii informacyjnych i promocyjnych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP”. Na rozwój regionalnej przedsiębiorczości przeznaczono środki o wartości powyżej 200 mln euro. W ramach tej kwoty przewiduje się wsparcie różnorodnych projektów, w tym inwestycyjnych i badawczych realizowanych zarówno przez małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa. Projekty te, aby otrzymać dofinansowanie muszą spełnić szereg wymogów określonych w dokumentach programowych, wytycznych oraz dokumentacji konkursowej. 

Porównaj: Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Jakiego typu projekty mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych na Mazowszu?

Największą popularności wśród przedsiębiorców na Mazowszu cieszą się konkursy ogłaszane w ramach działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Celem konkursów z działania 1.5 jest wsparcie projektów zwiększających konkurencyjność rynkową mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Dzięki unijnej pomocy mazowieckie firmy mają szansę dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. Środki przeznaczone na współfinansowanie projektów unijnych wybranych w konkursie pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym otrzymaniem wsparcia z UE do zakupu maszyn, urządzeń czy oprogramowania powinieneś aplikować o środki z działania 1.5. Szczegółowe terminy naboru projektów znajdują się na stronach internetowych http://www.mazowia.eu

Polecamy serwis Mała firma

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego przewidziano również wsparcie dla przedsięwzięć wpływających na poprawę środowiska naturalnego. Projekty w ramach tego działania dotyczą pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi. Na ten cel przewidziano kwotę prawie 8 mln euro. Jeszcze inna możliwość to wsparcie przedsiębiorców w udziale w targach, imprezach targowo – wystawienniczych oraz branżowych misjach gospodarczych. Działania te mają na celu promocję gospodarczą regionu oraz przedsiębiorców z Mazowsza. Jeszcze inną formą wsparcia dla przedsiębiorców może być rozwój sieci powiązań gospodarczych między przedsiębiorcami i sferą badawczo-rozwojową. 

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK