| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji powinni zainteresować się możliwościami, jakie zostały przygotowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Informacje ogólne

Rozwojowi przedsiębiorstw w województwie mazowieckim sprzyjać będą przede wszystkim projekty realizowane w ramach I priorytetu „Priorytet I - Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu”. Ponadto przedsiębiorcy, którzy chcą realizować projekty w zakresie technologii informacyjnych i promocyjnych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania 2.3 „Technologie komunikacyjne i informacyjne dla MSP”. Na rozwój regionalnej przedsiębiorczości przeznaczono środki o wartości powyżej 200 mln euro. W ramach tej kwoty przewiduje się wsparcie różnorodnych projektów, w tym inwestycyjnych i badawczych realizowanych zarówno przez małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa. Projekty te, aby otrzymać dofinansowanie muszą spełnić szereg wymogów określonych w dokumentach programowych, wytycznych oraz dokumentacji konkursowej. 

Porównaj: Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Jakiego typu projekty mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych na Mazowszu?

Największą popularności wśród przedsiębiorców na Mazowszu cieszą się konkursy ogłaszane w ramach działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Celem konkursów z działania 1.5 jest wsparcie projektów zwiększających konkurencyjność rynkową mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. Dzięki unijnej pomocy mazowieckie firmy mają szansę dostosować się do oczekiwań rynku, a także zapewnić sobie dostęp do nowych technologii. Środki przeznaczone na współfinansowanie projektów unijnych wybranych w konkursie pochodzą z Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą zainteresowanym otrzymaniem wsparcia z UE do zakupu maszyn, urządzeń czy oprogramowania powinieneś aplikować o środki z działania 1.5. Szczegółowe terminy naboru projektów znajdują się na stronach internetowych http://www.mazowia.eu

Polecamy serwis Mała firma

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego przewidziano również wsparcie dla przedsięwzięć wpływających na poprawę środowiska naturalnego. Projekty w ramach tego działania dotyczą pozwoleń zintegrowanych, oczyszczania ścieków przemysłowych, ochrony powietrza oraz gospodarki odpadami przemysłowymi i niebezpiecznymi. Na ten cel przewidziano kwotę prawie 8 mln euro. Jeszcze inna możliwość to wsparcie przedsiębiorców w udziale w targach, imprezach targowo – wystawienniczych oraz branżowych misjach gospodarczych. Działania te mają na celu promocję gospodarczą regionu oraz przedsiębiorców z Mazowsza. Jeszcze inną formą wsparcia dla przedsiębiorców może być rozwój sieci powiązań gospodarczych między przedsiębiorcami i sferą badawczo-rozwojową. 

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim
Gdzie po fundusze unijne dla przedsiębiorców w mazowieckim

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »