| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Dotacje unijne na rozwój przedsiębiorczości na Mazowszu

Przedsiębiorcy z Mazowsza zainteresowani pozyskaniem zewnętrznego kapitału na rozwój swojej firmy powinni poszukać możliwości sfinansowania swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych.

W przypadku inwestycji realizowanych na obszarze województwa mazowieckiego doskonałym narzędziem wsparcia finansowego może być Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego. W ramach tego programu wsparcie jest kierowane na wsparcie mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które realizują projekty służące podniesieniu ich konkurencyjności i wyzwaniom na rynku.

Największą popularnością wśród przedsiębiorców w ramach RPO WM cieszy się działanie 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości”. Jest to spowodowane również tym, że w ramach tego działania łączna kwota przewidziana na wsparcie przedsiębiorców wynosi ponad 165 mln euro. Jest zatem o co walczyć. Co więcej, zgodnie z obowiązującym harmonogramem naboru wniosków, uruchomienie konkursu w ramach tego działania to maj 2010. Z uwagi na zbliżający się termin naboru warto poznać podstawowe zasad, aby móc skutecznie aplikować o środki w ramach tego działania.

Aktualne informacje dotyczące uruchomienia naboru wniosków znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, pod adresem: http://www.mazowia.eu

Przeczytaj także: Zasady sporządzenia dobrego biznesplanu

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie projektów w ramach Działania 1.5 RPO WM ubiegać mogą się przedsiębiorcy, którzy spełniają kryteria określone w regulaminie konkursu, z wyłączeniem podmiotów, do których mają zastosowanie przepisy w art. 211 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 249, poz. 2104, z późn. zm.).

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Celem Działania jest podniesienie konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw i MSP poprzez dostosowanie do wymogów rynkowych, w tym zapewnienie dostępu do nowych technologii, systemów certyfikacji i jakości.

W związku z powyższym działanie to zostało ukierunkowane na podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez realizację nowych inwestycji. Rozumie się poprzez to inwestycje w środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne związane z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa, rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa, dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów lub zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie. Ponadto istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na nabycie środków trwałych bezpośrednio związanych z przedsiębiorstwem, które zostało zamknięte lub zostałoby zamknięte, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym środki nabywanesą przez inwestora niezależnego od zbywcy.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kozak

Redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK