| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej w województwie opolskim

Osoby fizyczne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim już niedługo będą mogły to zrobić dzięki funduszom unijnym. Właśnie zostało opublikowane ogłoszenie o naborze wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów do poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiebiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego prowadzony będzie w dniach od 14 maja do 31 maja 2010 roku. Zgodnie z przyjętymi założeniami realizacja tego działania pozwoli na aktywne wspieranie zatrudnienia poprzez stymulowanie powstawania nowych oraz rozwój istniejących mikroprzedsiębiorstw.

Przypomnijmy, że ogłoszony właśnie konkurs jest V naborem wniosków i można już teraz założyć, iż będzie cieszył się sporą popularnością wśród lokalnej społeczności. Ogłoszony konkurs zakłada udzielenie wsparcia dla osób, które zamierzają utworzyć mikroprzedsiębiorstwo, zarejestrować i prowadzić działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego. Warto wiedzieć że w ramach tego poddziałania wspierane są również projekty zakładające np. unowocześnianie mikroprzedsiębiorstwa poprzez zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. 

Dokumentację aplikacyjną można przesyłać listem poleconym, przesyłką kurierską lub osobiście w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki w Opolu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Przeczytaj Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O wsparcie w ramach poddziałania mogą starać się osoby fizyczne, które:

  • są pełnoletnie, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie prowadzą działalności gospodarczej przynajmniej od jednego roku licząc do dnia złożenia wniosku,
  • nie posiadają udziałów w innych przedsiębiorstwach, w tym w spółkach,
  • nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem za przestępstwo składania fałszywych zeznań, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karnoskarbowe albo inne związane z wykonywaniem działalności gospodarczej lub popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

W jakiej wysokości można otrzymać dofinansowanie?

Wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 poddziałania 1.1.2 „Inwestycje w mikroprzedsiębiorstwach” wynosi w łącznej kwocie 588 235,29 euro, w tym 500 000,00 euro, pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 88 235,29 Euro pochodzące z Budżetu Państwa przeznaczone na projekty objęte pomocą publiczną.

Priorytetowo traktowane będą projekty z obszarów o najniższych wskaźnikach przedsiębiorczości, tj. np. z obszarów wiejskich. Poziom dofinansowania wydatków kwalifikowanych projektu wynosi maksymalnie 85%. Minimalna kwota dofinansowania z UE dla projektu wynosi 40 tys. złotych, maksymalna – 80 tys. złotych.

Kwalifikowalność wydatków rozpoczyna się w dniu zarejestrowania przez beneficjenta działalności gospodarczej. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej Instytucji Pośrednicząca II stopnia dla poddziałania 1.1.2 tj. Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – http://ocrg.opolskie.pl . Pod tym adresem zostaną także zamieszczone informacje dotyczące projektów objętych wsparciem unijnym.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK