| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie na zakup specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez zewnętrzne podmioty oraz na udział w targach i misjach gospodarczych zarówno na terenie kraju jak i za granicą. Wszystko to możliwe jest w ramach działania 2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubuskiego.

Informacje ogólne

Po szczegółowym zapoznaniu się z dokumentacją konkursową możemy przystąpić do przygotowania dokumentów niezbędnych do aplikowania o środki unijne, czyli wniosku o dofinansowanie i załączników. W artykule w sposób syntetyczny przedstawię podstawowe zasady przygotowania dokumentacji na potrzeby tego konkursu. Dokumentem wiążącym potencjalnych wnioskodawców jest dokumentacja konkursowa, w szczególności Regulamin konkursu.

Dokumenty programowe, wytyczne, wzory formularzy i załączników znajdują się pod adresem strony internetowej http://www.lrpo.lubuskie.pl, w zakładce „Aktualne konkursy”

Wniosek o dofinansowanie należy wypełnić za pomocą Lokalnego Systemu Informatycznego (LSI), który jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Województwa Lubuskiego: http://www.lrpo.lubuskie.pl., w zakładce „Elektroniczny Wniosek”. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków w ramach LRPO na lata 2007-2013 Priorytet II Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego. 

Polecamy: Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Przedkładając dokumentację aplikacyjną do oceny powinniśmy załączyć kartę – Zestawienie dokumentów, w której zostaną wymienione wszystkie dokumenty umieszczone w danym komplecie dokumentów. Ważnym jest, aby każdy z dwóch egzemplarzy wniosku umieszczony był w osobnych segregatorach. Segregatory te powinny zostać odpowiednio opisane w sposób umożliwiający identyfikację beneficjenta, projekt, konkurs. 

Zgodne z obowiązującymi zasadami w zakresie informacji i promocji wymagane jest, aby segregatory zostały oznaczone linią logotypów, składającą się z logo Programu Regionalnego, logo LRPO na lata 2007-2013, logo Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje zawierają „Wytyczne IZ LRPO w zakresie informacji i promocji dla beneficjentów”, dostępne pod adresem http://www.lrpo.lubuskie.pl.

Pamiętajmy o tym, aby wniosek podpisać.

Zapoznaj się z serwisem Umowy

Należy to zrobić na ostatniej stronie pod oświadczeniami. Podpis powinna zamieścić osoba lub osoby uprawnione do podejmowania decyzji wiążących w imieniu beneficjenta wraz z pieczątką imienną lub firmową beneficjenta oraz datą. Pomimo, że powyższy zapis może wydawać się banalny, brak podpisu na wniosku nie jest zjawiskiem incydentalnym. Oryginał wniosku przygotowany w powyższy sposób przedsiębiorca powinien skopiować i opatrzyć klauzulą „za zgodność z oryginałem”. W przypadku oryginałów załączników, które zostały sporządzone przez beneficjenta powinny być podpisane wraz z imienną lub firmową pieczątką przez osobę podpisującą oryginał wniosku. W przypadku oryginałów załączników, które są wydawane przez właściwe urzędy, nie muszą być potwierdzane w powyższy sposób. W przypadku, gdy do wniosku załączane są kopie załączników, koniecznie należy je potwierdzić „za zgodność z oryginałem”.

Załączniki muszą być umieszczone po formularzu wniosku, zgodnie z kolejnością i numeracją podaną w formularzu wniosku w części – Załączniki do wniosku.

Musimy również pamiętać, że załączniki o objętości większej niż 1 strona powinny mieć ponumerowane strony i być trwale spięte. Każdy załącznik powinien być oddzielony kartą informacyjną, zawierającą nazwę i numer załącznika. Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej w sposób właściwy, opisany w Regulaminie konkursu może decydować o powodzeniu procesu weryfikacji dokumentów, na etapie oceny formalnej.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim
Jak poprawnie przygotować dokumentacje aplikacyjną na doradztwo i udział w targach w lubuskim

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK