| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Unijne pieniądze na doradztwo, targi i misje gospodarcze w lubuskim

Istnieje możliwość otrzymania unijnego wsparcia na realizację projektów związanych z uzyskaniem specjalistycznego doradztwa oraz udziału w targach i misjach gospodarczych. Ruszył konkurs na wsparcie tego typu projektów w województwie lubuskim.

Możliwość pozyskania unijnego wsparcia na realizację tego typu projektów oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubuskiego, w ramach działania 2.3 Poprawa  konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez doradztwo i wsparcie działań marketingowych. W dniu 12 marca 2010 roku Zarząd Województwa Lubuskiego ogłosił konkurs, w ramach, którego zainteresowane podmioty mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów. 

W konkursie otwartym nabór wniosków prowadzony jest w sposób ciągły, do czasu wyczerpania określonego limitu środków finansowych przeznaczonych na dany rok w ramach działania lub do zamknięcia konkursu uzasadnionego odpowiednią decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego.

Kto może ubiegać się o dotację

O dotację mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów unijnych.

Na co można otrzymać dotację

W ramach działania dofinansowane będą mogły być projekty polegające na zakupie specjalistycznych usług doradczych związanych z procesami inwestycyjnymi oraz projekty związane z udziałem przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują udział przedsiębiorstwa w targach lub misjach gospodarczych zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej.

Polecamy serwis Mała firma

Szczegółowy wykaz wydatków kwalifikowanych w ramach Programu zawierają „Wytyczne Instytucji Zarządzającej LRPO w sprawie kwalifikowalności wydatków w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013”. Aktualna wersja dokumentu znajduje się na stronie internetowej http://www.lrpo.lubuskie.pl.

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się aplikować o środki unijne z tego działania mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie objętym pomocą publiczną. W ramach ogłoszonego konkursu przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie na specjalistyczne doradztwo oraz udział w targach i misjach gospodarczych mogą otrzymać maksymalnie ze środków unijnych do 50 tys. złotych. 

Wnioski o dofinansowanie realizacji projektów można składać osobiście, pocztą (tylko za potwierdzeniem odbioru) lub za pośrednictwem kuriera w Punkcie Przyjęć Wniosków w Departamencie Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. 

Przedsiębiorstwo zamierza promować swoje produkty podczas targów branżowych za granicą. Wśród wydatków kwalifikowanych będzie mogło wskazać koszty związane z np. budową stoiska wystawienniczego. Na ten cel może otrzymać dofinansowanie nawet do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Polecamy: Jak poprawnie rozliczyć dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »