| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL

Dostosowanie lubelskich firm do wymogów ochrony środowiska– Działanie 1.3 RPO WL

W dzisiejszych czasach tematy związane z ochroną środowiska naturalnego oraz możliwościami jakie stwarzają odnawialne źródła energii niemal codziennie wypełniają czołówki stron gazet. Unia Europejska mając na uwadze szczególne znaczenie powyższych kwestii zdecydowała o przeznaczeniu specjalnej puli środków dla przedsiębiorców na ten właśnie cel.

W przypadku województwa lubelskiego, przedsiębiorstwa mogą sięgnąć po unijną dotację w zakresie dostosowania do wymogów ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Wsparcie jest udzielane w ramach działania 1.4 i ma na celu zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstw, które są zobowiązane dostosować swoją infrastrukturę do wymogów ochrony środowiska, zwiększyć wykorzystanie niekonwencjonalnych źródeł energii oraz ograniczyć emisję zanieczyszczeń do powietrza. 

Zobacz także: Regulaminy przeprowadzania konkursu

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie projektów w ramach tego działania mogą ubiegać się mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, zdefiniowane zgodnie z przepisami unijnymi. Wymagane jest przy tym, aby projekty o wsparcie których będą ubiegać się MŚP były realizowane na obszarze województwa lubelskiego.

W ramach Działania nie będą wspierane:

  • podmioty wyłączone z uwagi na możliwość uzyskania komplementarnego wsparcia w zakresie tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013;
  • Podmioty wyłączone z uwagi na możliwość uzyskania komplementarnego wsparcia w ramach działań 2.1, 2.4 oraz 2.5 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich w latach 2007-2013”.

Zapoznaj się z serwisem: Mała firma

Na co można otrzymać dotację?

Działanie to zostało podzielone w zależności od tego na co chcemy pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej. W przypadku projektów polegających na dostosowaniu przedsiębiorstwa do wymogów w zakresie ochrony środowiska (schemat A) będą mogły otrzymać dofinansowanie inwestycje związane m.in. z wdrażaniem Systemów zarządzania środowiskowego, uzyskaniem lub utrzymaniem pozwolenia zintegrowanego, budową małych i średnich jednostek wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w skojarzeniu, budową i przebudową istniejących sieci ciepłowniczych. W przypadku drugiego rodzaju projektów, tzn. inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (schemat B), wsparcie unijne będą mogły otrzymać przedsięwzięcia polegające m.in. na budowie, rozbudowie i modernizacji infrastruktury służącej do produkcji energii odnawialnej oraz umożliwiającej przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, budowie i modernizacji sieci elektroenergetycznych umożliwiających przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK