| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje dla mikroprzedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 5.2, poddziałanie 5.2.1 RPO WK-P

Dotacje dla mikroprzedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 5.2, poddziałanie 5.2.1 RPO WK-P

Mikroprzedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy planują nowe inwestycje w swoich przedsiębiorstwach powinni zainteresować się możliwością dofinansowania swoich zamierzeń ze środków unijnych.

Taką szansę oferuje Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a konkretnie poddziałanie 5.2.1 „Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw”. Co istotne działanie to zostało ukierunkowane wyłączenie na wsparcie mikroprzedsiębiorców, zatem mali i średni przedsiębiorcy powinni poszukać możliwości aplikowania o środki unijne w ramach pozostałych działań tego programu. W artykule przybliżę podstawowe zasady i warunki aplikowania o fundusze unijne na przedsięwzięcia inwestycyjne w mikroprzedsiębiorstwach. 

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach poddziałania 5.2.1 RPO WK-P mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, którzy mają siedzibę i prowadzą działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Przez siedzibę wnioskodawcy rozumie się także filię lub oddział przedsiębiorstwa. 

Przeczytaj również: Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Na co można otrzymać dotację?

Dotacje są przyznawane na inwestycje, które zwiększają konkurencyjność mikroprzedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim poprzez ich unowocześnianie i poprawę efektywność działania. Docelowo inwestycje te mają doprowadzić do poprawy oferty wytwórczej, produktowej, usługowej i technologicznej przedsiębiorstw. Należy przez to rozumieć inwestycje związane z rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów / usług (w tym turystycznych). Wśród zadań kwalifikujących się do wsparcia unijnego są również działania polegające na zróżnicowaniu produkcji lub świadczenia usług poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów/usług. Ponadto przewiduje się wsparcie projektów polegających na wprowadzeniu zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub zmianę w sposobie świadczenia usług, skutkujące wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług (w tym turystycznych). Warunkiem przyznania wsparcia jest utrzymanie lub zwiększenie zatrudnienia.

Wsparciem w ramach poddziałania 5.2.1. nie są objęte mikroprzedsiębiorstwa realizujące projekty z branży uzdrowiskowej, dla których przewidziane jest osobne działanie (objęte wsparciem w ramach Działania 6.2.) oraz projekty polegające na wdrażaniu ICT w mikroprzedsiębiorstwach (objęte wsparciem w ramach Działania 4.3.).

Polecamy: Zarządzanie unijnymi dotacjami w Polsce

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Mikroprzedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach tego poddziałania mogą otrzymać dofinansowanie wynoszące maksymalnie 70% wysokości wydatków kwalifikowanych w projekcie. Przez wydatki kwalifikowane należy rozumieć tę część wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę na realizację projektu, które będą mogły zostać zrefundowane ze środków unijnych. Musimy pamiętać, że w przypadku mikroprzedsiębiorców określona została minimalna i maksymalna wartość projektów, która wynosi odpowiednio 50 tys. złotych oraz 500 tys. złotych. 

Przystępując do ubiegania się o środki unijne powinniśmy szczegółowo zapoznać się z aktualnymi wytycznymi i zaleceniami instytucji zaangażowanych w realizację Programu. Tylko dokumentacja aplikacyjna przygotowana zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas naboru projektów, w tym dokumentów programowych warunkuje możliwość przyznania wsparcia. 

Szczegółowe informacje oraz wzory obowiązujących dokumentów znajdują się na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu http://www.fundusze.kujawsko-pomorskie.pl i www.mojregion.eu.

reklama

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje dla mikroprzedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 5.2, poddziałanie 5.2.1 RPO WK-P
Dotacje dla mikroprzedsiębiorców w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 5.2, poddziałanie 5.2.1 RPO WK-P

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »