| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Unia Europejska dofinansowuje zakup wyspecjalizowanych usług doradczych, które pozwolą na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw w województwie lubelskim.

Mowa tu o działaniu 1.7 „Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw przez doradztwo”, które dostępne jest dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Działanie to otwiera przed potencjalnymi wnioskodawcami możliwość skorzystania z wyspecjalizowanej pomocy doradczej świadczonej przez podmioty zewnętrzne. Świadczona pomoc powinna przyczyniać się do unowocześnienia funkcjonowania przedsiębiorstw i ich dostosowania do działalności na terenie UE, a także do podniesienia jakości i efektywności zarządzania w przedsiębiorstwie.

Beneficjenci realizujący projekty w ramach tego działania zobowiązani są do korzystania ze specjalistycznych usług doradczych świadczonych przez akredytowanych wykonawców. Lista akredytowanych wykonawców znajduje się na stronie www.lawp.lubelskie.pl.

Polecamy: Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

Kto może ubiegać się o dotację?

O dofinansowanie w ramach tego działania mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) realizujące projekt na terenie województwa lubelskiego.

Na co można otrzymać dotację?

Działanie to ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do specjalistycznej pomocy doradczej. Innymi słowy przewiduje się, że dofinansowaniu unijnemu będą mogły podlegać projekty obejmujące doradztwo w zakresie zasad prowadzenia przedsiębiorstwa na terytorium Unii Europejskiej, doradztwo w zakresie jakości, doradztwo w zakresie innowacji i nowych technologii, doradztwo w zakresie wprowadzania przez przedsiębiorcę produktów na nowe rynki zagraniczne. Ponadto przewiduje się możliwość udzielenia wsparcia na projekty doradcze w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania na rozwój działalności przedsiębiorstw.

Wykaz projektów kwalifikujących się do wsparcia z tego działania można znaleźć na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Szczegółowe informacje odnośnie potencjalnej kwalifikowalności projektów, beneficjentów oraz wydatków znajdują się w ogłoszeniu o naborze projektów w trybie i terminie określonym przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości.

Zapoznaj się także: Długa droga funduszy unijnych

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Z budżetu unijnego pokrywane jest do 50% wydatków kwalifikowanych poniesionych z związku z realizacją projektu. Minimalna wartość projektu musi wynosić co najmniej 20 tys. złotych, maksymalna nie może przekroczyć 500 tys. złotych.

Przedsiębiorca zamierza zrealizować projekt polegający na zakupie usług doradczych dotyczących wprowadzenia nowych produktów na rynki zagraniczne. Wartość wydatków kwalifikowanych wskazanych przez przedsiębiorcę w projekcie wynosi 200 tys. złotych. Maksymalna kwota dofinansowania z UE o którą będzie mógł wnioskować to 100 tys. złotych.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL
Doradztwo dla MŚP w województwie lubelskim – działanie 1.7 RPO WL

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK