| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ostatnia szansa na zdobycie unijnych środków dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2010 roku

Ostatnia szansa na zdobycie unijnych środków dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2010 roku

Na Dolnym Śląsku kończą się fundusze skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców. W 2010 roku będzie możliwość aż trzykrotnie sięgnąć po dotacje unijne na rozwój w ramach Priorytetu 1 "Inwestycje dla przedsiębiorstw".

Jako pierwsi o wsparcie będą mogli starać się mikroprzedsiębiorcy działający nie dłużej niż 2 lata. W kolejnych miesiącach Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca planuje uruchomić nabory na projekty wspierające innowacyjność produktową i procesową, w tym innowacyjność o charakterze regionalnym, zgodną z Dolnośląską Strategią Innowacji dla podmiotów z sektora MŚP. Natomiast, pod koniec 2010 roku, zostanie uruchomiony konkurs dla przedsiębiorców z sektora MŚP i dużych, którzy zamierzają prowadzić działalność badawczo-rozwojową.

Porównaj: Więcej czasu na złożenie wniosków związanych z dotacjami na e-biznes

Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca planuje w kwietniu 2010 roku ogłosić nabór na projekty wspierające rozwój działalności mikroprzedsiębiorstw funkcjonujących na rynku do 24 miesięcy – Schemat 1.1.E Dotacje inwestycyjne wspierające rozwój mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do 2 lat.

Zgodnie z informacjami zawartymi w Szczegółowym Opisie Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, o dotację nie będą mogły ubiegać osoby fizyczne prowadzące wspólną działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej wówczas gdy jeden ze wspólników prowadzi działalność gospodarczą powyżej 2 lat.

Dyskwalifikacja wniosku

Jednocześnie wszyscy przedsiębiorcy planujący ubiegać się o środki w ramach powyższego Schematu powinni upewnić się czy ich projekty nie wpisują się w Schemat 1.1.C Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw związane z prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej lub Schemat 1.1.D2 Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych. Jeśli na etapie oceny merytorycznej okaże się, że tak powinno być wówczas wnioski te zostaną zdyskwalifikowane. 

Przeczytaj koniecznie: Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

W ramach Schematu 1.1.E zostaną wsparte projekty, w wyniku których zostanie utworzone nowe przedsiębiorstwo lub nastąpi rozbudowa już istniejącej firmy oraz projekty, w wyniku których przedsiębiorca rozszerzy zakres swojej działalności gospodarcze tzn. wprowadzi nowe/ulepszone produkty albo usługi.

Zwrot części kosztów

Wszyscy mikroprzedsiębiorcy, którzy zdecydują się ubiegać o środki w ramach Schematu 1.1.E mogą liczyć na zwrot maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych. Minimalna wielkość projektów, które mogą zostać objęte wsparciem wynosi 40 tys. PLN a maksymalna 800 tys. PLN. Planowany budżet Schematu 1.1.E wynosi ok. 4,5 mln euro.

Czytaj także

Eksperci:

Marta Bławicka

Konsultant

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unijne środki dla dolnośląskich przedsiębiorców
Unijne środki dla dolnośląskich przedsiębiorców

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK