| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ostatnia szansa na zdobycie unijnych środków dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2010 roku

Ostatnia szansa na zdobycie unijnych środków dla dolnośląskich przedsiębiorców w 2010 roku

Na Dolnym Śląsku kończą się fundusze skierowane bezpośrednio do przedsiębiorców. W 2010 roku będzie możliwość aż trzykrotnie sięgnąć po dotacje unijne na rozwój w ramach Priorytetu 1 "Inwestycje dla przedsiębiorstw".

Jako pierwsi o wsparcie będą mogli starać się mikroprzedsiębiorcy działający nie dłużej niż 2 lata. W kolejnych miesiącach Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca planuje uruchomić nabory na projekty wspierające innowacyjność produktową i procesową, w tym innowacyjność o charakterze regionalnym, zgodną z Dolnośląską Strategią Innowacji dla podmiotów z sektora MŚP. Natomiast, pod koniec 2010 roku, zostanie uruchomiony konkurs dla przedsiębiorców z sektora MŚP i dużych, którzy zamierzają prowadzić działalność badawczo-rozwojową.

Porównaj: Więcej czasu na złożenie wniosków związanych z dotacjami na e-biznes

Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca planuje w kwietniu 2010 roku ogłosić nabór na projekty wspierające rozwój działalności mikroprzedsiębiorstw funkcjonujących na rynku do 24 miesięcy – Schemat 1.1.E Dotacje inwestycyjne wspierające rozwój mikroprzedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą do 2 lat.

Zgodnie z informacjami zawartymi w Szczegółowym Opisie Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, o dotację nie będą mogły ubiegać osoby fizyczne prowadzące wspólną działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej wówczas gdy jeden ze wspólników prowadzi działalność gospodarczą powyżej 2 lat.

Dyskwalifikacja wniosku

Jednocześnie wszyscy przedsiębiorcy planujący ubiegać się o środki w ramach powyższego Schematu powinni upewnić się czy ich projekty nie wpisują się w Schemat 1.1.C Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw związane z prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej lub Schemat 1.1.D2 Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorstw prowadzących działalność uzdrowiskową zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych. Jeśli na etapie oceny merytorycznej okaże się, że tak powinno być wówczas wnioski te zostaną zdyskwalifikowane. 

Przeczytaj koniecznie: Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

W ramach Schematu 1.1.E zostaną wsparte projekty, w wyniku których zostanie utworzone nowe przedsiębiorstwo lub nastąpi rozbudowa już istniejącej firmy oraz projekty, w wyniku których przedsiębiorca rozszerzy zakres swojej działalności gospodarcze tzn. wprowadzi nowe/ulepszone produkty albo usługi.

Zwrot części kosztów

Wszyscy mikroprzedsiębiorcy, którzy zdecydują się ubiegać o środki w ramach Schematu 1.1.E mogą liczyć na zwrot maksymalnie 60% kosztów kwalifikowanych. Minimalna wielkość projektów, które mogą zostać objęte wsparciem wynosi 40 tys. PLN a maksymalna 800 tys. PLN. Planowany budżet Schematu 1.1.E wynosi ok. 4,5 mln euro.

reklama

Polecamy artykuły

Eksperci:

Marta Bławicka

Konsultant

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Unijne środki dla dolnośląskich przedsiębiorców
Unijne środki dla dolnośląskich przedsiębiorców

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK