| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Dotacje na projekty środowiskowe w ramach RPO

Dotacje na projekty środowiskowe w ramach RPO

Jedną z możliwości uzyskania dotacji na projekty związane z ochroną środowiska naturalnego są Regionalne Programy Operacyjne (RPO).

Ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. Unijne prawodawstwo wprowadza restrykcyjne normy dotyczące m.in. redukcji emisji zanieczyszczeń powietrza, oczyszczania ścieków i zagospodarowania odpadów komunalnych i przemysłowych. W związku z tym, że polscy przedsiębiorcy mają obowiązek dostosować się do tych norm, decydują się na realizację inwestycji środowiskowych dofinansowanych z funduszy unijnych.

Jedną z możliwości uzyskania dotacji na takie projekty są Regionalne Programy Operacyjne (RPO). RPO ustalane są na poziomie województw i oferują wsparcie w postaci bezzwrotnej dotacji środowiskowej dla przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie województwa objętym danym Programem.

Oto lista działań przygotowanych w ramach RPO na projekty środowiskowe dla firm w najbliższym czasie:

Łódzkie

W tym województwie firmy mogą ubiegać się o wparcie w ramach dwóch działań:

Działania 2.7 „Elektroenergetyka” - to działanie wspiera przedsiębiorstwa (w tym zakłady energetyczne zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej) w zakresie m.in. budowy lub przebudowy sieci elektroenergetycznych, co ma na celu umożliwienie przyłączania jednostek wytwarzania energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Nabór wniosków planowany jest w okresie od sierpnia do września 2010 roku.

Działania 2.9 „Odnawialne źródła energii” - tutaj wspierane są m.in. projekty budowy, rozbudowy i modernizacji infrastruktury służącej do produkcji i przesyłu energii odnawialnej (z biomasy, biogazu, energii słonecznej, wiatrowej, wodnej), w tym inwestycje wykorzystujące nowoczesne technologie i know-how w zakresie wykorzystania tych źródeł energii. Ponadto dotowane będą inwestycje dotyczące budowy instalacji i urządzeń do produkcji biodiesla i innych biopaliw (z wyłączeniem bioetanolu) nie będących produktami rolnymi. Nabór wniosków dla tego działania planowany jest od maja do czerwca 2010 roku.

Przeczytaj koniecznie: Jak zdobyć dodatkowe punkty w ocenie merytorycznej fakultatywnej

Lubelskie

Działanie 1.4, Schemat B: „Inwestycje w zakresie produkcji i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych” skierowane jest do przedsiębiorstw z sektora MŚP i zgłaszane projekty powinny dotyczyć budowy, rozbudowy i modernizacji infrastruktury służącej do produkcji energii odnawialnej oraz umożliwiającej przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także inwestycji wykorzystujących nowoczesne technologie oraz know-how w zakresie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Nabór wniosków planowany jest na grudzień 2010 roku.

Polecamy artykuły

Eksperci:

Marta Bławicka

Konsultant

SmartConsulting S.K.A.

SmartConsulting S.K.A. jest częścią SmartGoup Division, grupy firm powiązanych personalnie i kapitałowo.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje na projekty środowiskowe w ramach RPO
Dotacje na projekty środowiskowe w ramach RPO

e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej276.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EurActiv.pl

Portal informacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK