| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Wsparcie dla firm z wschodniej Polski

Wsparcie dla firm z wschodniej Polski

Jesteś przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą we wschodnich województwach Polski - skorzystaj z Programu Rozwoju Polski Wschodniej.

Kolejne dwa priorytety: Wojewódzkie Ośrodki Wzrostu i Infrastruktura Transportowa służyć mają podjęciu działań, które przyczynią się do poprawy mobilności mieszkańców, doprowadzą do budowy i modernizacji infrastruktury umożliwiającej organizacje kongresów, konferencji, wystaw oraz targów. Dodatkowo wsparciem objęte będą działania przyczyniające się do budowy i modernizacji dróg wojewódzkich Polski Wschodniej. W konsekwencji doprowadzi to do większego udostępnienia centrów rozwoju mieszkańcom obszarów wiejskich.

Nakłady na realizację

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego przeznaczył ponad 2,2 mld euro na Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej. Największa część, prawie 663 miliony euro przeznaczone są na modernizacje i budowę dróg. Następne są projekty związane z infrastrukturą edukacyjną, trafi do nich ponad 337 milionów euro. Na inwestycje infrastrukturalne w zakresie rozwoju miejskiego transportu zbiorowego oraz infrastruktury targowej i kongresowej przeznaczono łącznie 452,6 milionów euro. Rozwój usług turystycznych i budowa ścieżek rowerowych to zadania na które przeznaczono około 47,5 milionów euro, na innowacyjną działalność przedsiębiorców kolejne 407 milionów euro. 

Rola PARP

Instytucją zarządzającą Programem Rozwoju Polski Wschodniej jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Niektóre ze swoich zadań Ministerstwo przekazuje Instytucji Pośredniczącej, którą w tym przypadku jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

PARP odpowiedzialny jest w tym przypadku za wdrażanie następujących osi Priorytetowych:

I Nowoczesna Gospodarka

II Wojewódzkie ośrodki wzrostu,

III Infrastruktura transportowa.

Na stronie internetowej PARP można uzyskać wszelkie informacje na temat wszystkich działań realizowanych w ramach Programu, w tym informacje o terminach najbliższych naborów.

Przeczytaj również: Zarządzanie unijnymi dotacjami w Polsce

Podsumowując można stwierdzić, iż Program Rozwoju Polski Wschodniej ukierunkowany jest na wzmacnianie działań innych programów poprzez dodatkowe stymulowanie innowacji i rozwój ducha przedsiębiorczości. Doprowadza do wzmocnienia funkcji metropolitalnych miast wojewódzkich Polski Wschodniej, do zwiększenia aktywności mieszkańców, a także wzrostu atrakcyjności tych obszarów dla turystów i inwestorów.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ASCS-Consulting Biuro Rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK