REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Alior Bank wspiera innowacyjne firmy

REKLAMA

Dotacje unijne dają szansę na realizację wielu ciekawych projektów biznesowych, dlatego ciągle wzbudzają duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Z unijnego budżetu polityki spójności na lata 2014-2020 Polska może otrzymać ponad 82,5 mld euro. Unijne finansowanie dla firm, głównie małych i średnich (MŚP), jest dostępne w ramach krajowych programów operacyjnych (w tym Inteligentny Rozwój, Infrastruktura i Środowisko, Polska Cyfrowa i Polska Wschodnia) oraz w 16 regionalnych programach operacyjnych.

REKLAMA

W tym roku wartość dotacji dla firm, na które zostaną ogłoszone nabory, wyniesie ponad 8 mld złotych. Dotacje dla MŚP mogą dotyczyć różnych obszarów, m.in: prowadzenia i wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, wprowadzenia nowych rozwiązań technologicznych, wejścia na rynki zagraniczne czy poprawy efektywności energetycznej. Środki mogą też otrzymać firmy z branży przetwórstwa rolno-spożywczego. Dotacje pokrywają jednak tylko część kosztów projektu lub są wypłacane jako refundacja poniesionych już wydatków, dlatego przedsiębiorcy poszukują często dodatkowego finansowania i specjalistycznego doradztwa.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Alior Bank stworzył specjalną ofertę – Pakiet Europejski, czyli zestaw produktów finansowych i usług doradczych, który zapewnia kompleksową obsługę przedsięwzięć współfinansowanych środkami unijnymi.

REKLAMA

Pakiet Europejski daje możliwość zrealizowania inwestycji firmy przy niewielkim, zaledwie 10-proc. wkładzie własnym. Bank proponuje m.in. promesę kredytową (często wymaganą na etapie składania wniosku o dotację), kredyt nawet na 20 lat, bezpłatny audyt możliwości otrzymania środków unijnych, pomoc w przygotowaniu wniosku o dotacje oraz w rozliczeniu projektu. Dotychczas Alior Bank, w ramach u Europejskiego, udzielił około 270 promes na kwotę ponad 1 mld złotych oraz około 170 kredytów unijnych (na wkład własny) o łącznej wartości ponad 370 mln zł.

– Naszą przewagą jest nie tylko wiedza o sektorze MŚP i rozległa sieć sprzedaży. Stawiamy przede wszystkim na jakość obsługi i indywidualne podejście do klienta. Nie ograniczamy się do pomocy w uzyskaniu dotacji. Kładziemy także duży nacisk na prawidłowe rozliczenie przez klientów finansowania unijnego. Bezpłatny audyt możliwości uzyskania środków unijnych, odpowiednie przygotowanie wniosku o płatność czy końcowe rozliczenie dotacji to obszary, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych pracowników banku – mówi Maciej Surdyk, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Informacje na temat dotacji unijnych i Pakietu Europejskiego przedsiębiorcy mogą znaleźć na stronie internetowej Alior Banku oraz na portalu Zafirmowani.pl, który jest praktycznym poradnikiem dla firm i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Dostęp do pełnego zakresu treści merytorycznych portalu można uzyskać po dokonaniu rejestracji.

Ze wszystkich funkcjonalności portalu, w tym z bezpłatnej księgowości on-line, mogą natomiast korzystać klienci Alior Banku.

Alior Bank ma już bogate doświadczenie w finansowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw, nie tylko w udzielaniu kredytów uzupełniających dotacje unijne czy popularnego Kredytu na inwestycje technologiczne. Uczestniczył także w programach gwarancyjnych realizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). W zakończonym w tym roku procesie udzielania kredytów z gwarancjami oferowanymi przez BGK w ramach programu Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013, bank sfinansował ponad 100 projektów.

W III kwartale br. Alior Bank. poszerzy swoją ofertę o kredyty z gwarancją finansowaną z Funduszu Gwarancyjnego Programu Inteligentny Rozwój. Gwarancja będzie udzielana przedsiębiorcom bezpłatnie, nawet na 20 lat, a maksymalna jej kwota wyniesie 2,5 mln euro. Firmy będą mogły zabezpieczyć do 80 proc. kapitału kredytu.

O gwarancje kredytowe będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy, którzy planują zrealizować projekt inwestycyjny polegający na wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych lub spełniają jedno z 15 kryteriów innowacyjności. Docelowo, środki, jakimi dysponuje BGK pozwolą na udzielenie gwarancji kredytowych na blisko 1,4 mld złotych, dzięki którym możliwe będzie wygenerowanie finansowania kredytowego dla MŚP o wartości 1,75 mld zł.

– Jesteśmy gotowi, aby kompleksowo wspierać klientów w skorzystaniu ze środków unijnych. Przeszkoliliśmy nasze kadry i uprościliśmy procedury. Prowadzimy też rozmowy z renomowanymi firmami doradczymi, z którymi chcemy wspólnie informować przedsiębiorców o dostępnych programach pomocowych i wspierać w przygotowaniu wniosku o dotację – podkreśla Aleksandra Podobińska-Durka dyrektor ds. Funduszy Unii Europejskiej i Programów Publicznych w Alior Banku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA