| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dotacja na bieżącą działalność firmy

Dotacja na bieżącą działalność firmy

Czy prowadząc własną firmę można starać się o otrzymanie dotacji na bieżącą działalność firmy? Co musi zrobić przedsiębiorca, żeby otrzymać dotację na bieżącą działalność?

Środki na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej przewidziane są w Regionalnych Programach realizowanych na poziomie województw przez Urzędy Marszałkowskie.

Jednak wsparcie w ramach takich środków nie może być przyznawane na bieżącą działalność firmy. Dofinansowanie może być przyznane jedynie na nowe inwestycje służące wzrostowi konkurencyjności i innowacyjności firmy.

Polecamy: Pieniądze z Unii Europejskiej 2014-2020 – nowe zasady finansowania

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego dotyczącego wspierania przedsiębiorców w ramach Regionalnych Programów dofinansowanie może być przyznawane jedynie na nowe inwestycje.

Nowymi inwestycjami są:

  1. Inwestycje w środki trwałe oraz wartości niematerialne i  prawne  związane  z:

    • rozbudową istniejącego przedsiębiorstwa,

    • dywersyfikacją produkcji przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie nowych dodatkowych produktów,

    • zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego w istniejącym przedsiębiorstwie.

  2. Nabycie środków trwałych bezpośrednio związanych z przedsiębiorstwem, które zostało zamknięte lub zostałoby zamknięte, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym środki nabywane są przez inwestora  niezależnego od  zbywcy.

Za nową inwestycję nie są natomiast uznawane inwestycje  prowadzące wyłącznie do odtworzenia zdolności produkcyjnych oraz nabycia udziałów lub akcji przedsiębiorstwa.

Dotacje unijne dla firmy transportowej

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK