| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

W jedności siła! Dlatego Unia Europejska zadbała o możliwość finansowania samorządów terytorialnych oferując Poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”. Na dofinansowanie mogą też liczyć grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorców, w ramach Działania 5.1 „Wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym”.

Oni świecą przykładem!

Wspólny cel, wszechstronne doświadczenie to jedne z najskuteczniejszych metod utworzenia integralnego biznesu, typ tropem poszła właśnie grupa podmiotów korzystając z Działania 5.1 PO IG.  W sumie 35 podmiotów z 10 różnych branż  - od spożywczej, przez farmaceutyczną i weterynaryjną po gospodarkę odpadami - połączyła swoje siły w celu utworzenia bezodpadowej technologii wykorzystania substancji roślinnych i zwierzęcych, takich jak zboża i jaja. Efektem podjętych działań jest maksymalne zagospodarowanie surowców oraz pozostałych produktów ubocznych do tworzenia nowych produktów lub półproduktów takich jak: suplementy diety, preparaty biomedyczne, biosubstancje służące do utrwalania żywności. Wniosek złożono w 2008 roku, realizacja projektu została rozpoczęta w 2009 roku. Kwota dofinansowania to 10,83 mln zł, natomiast całkowita wartości projektu wyniosła 13,14 mln zł.

Władze Stargardu Szczecińskiego postanowiły również wykorzystać szanse jaką dają Fundusze Europejskie i sięgnęły po wsparcie z Poddziałania 6.2.2 skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki dofinansowaniu powstała dokumentacja po byłym wojskowym lotnisku w Kluczewie wraz z zapleczem.. Opracowanie objęło przygotowanie: kompleksowej analizy warstw geologicznych gruntu, jego właściwości fizykomechanicznych w celu oceny nośności, zbadano poziom lustra wód podziemnych, a także stopień skażenia ziemi, wykonano również raport wpływu rozwoju funkcji przemysłowych na środowisko.  Wszystkie te działania sprawiły, że zainteresowanie tymi terenami wzrosło, władze otrzymywały bardzo wiele ofert inwestycyjnych także tych z zagranicy. Dofinansowanie jakie uzyskano na ten cel wyniosło ponad  84 tys. złotych.

Więcej informacji:
Poddziałnie 6.2.2
Działanie 5.1
Rozporządzenia i inne akty prawne

Artykuł współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rodzewicz Kudlicki & Rodzewicz

Kancelaria Adwokacka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »