| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

W jedności siła! Dlatego Unia Europejska zadbała o możliwość finansowania samorządów terytorialnych oferując Poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”. Na dofinansowanie mogą też liczyć grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorców, w ramach Działania 5.1 „Wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym”.

Oni świecą przykładem!

Wspólny cel, wszechstronne doświadczenie to jedne z najskuteczniejszych metod utworzenia integralnego biznesu, typ tropem poszła właśnie grupa podmiotów korzystając z Działania 5.1 PO IG.  W sumie 35 podmiotów z 10 różnych branż  - od spożywczej, przez farmaceutyczną i weterynaryjną po gospodarkę odpadami - połączyła swoje siły w celu utworzenia bezodpadowej technologii wykorzystania substancji roślinnych i zwierzęcych, takich jak zboża i jaja. Efektem podjętych działań jest maksymalne zagospodarowanie surowców oraz pozostałych produktów ubocznych do tworzenia nowych produktów lub półproduktów takich jak: suplementy diety, preparaty biomedyczne, biosubstancje służące do utrwalania żywności. Wniosek złożono w 2008 roku, realizacja projektu została rozpoczęta w 2009 roku. Kwota dofinansowania to 10,83 mln zł, natomiast całkowita wartości projektu wyniosła 13,14 mln zł.

Władze Stargardu Szczecińskiego postanowiły również wykorzystać szanse jaką dają Fundusze Europejskie i sięgnęły po wsparcie z Poddziałania 6.2.2 skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki dofinansowaniu powstała dokumentacja po byłym wojskowym lotnisku w Kluczewie wraz z zapleczem.. Opracowanie objęło przygotowanie: kompleksowej analizy warstw geologicznych gruntu, jego właściwości fizykomechanicznych w celu oceny nośności, zbadano poziom lustra wód podziemnych, a także stopień skażenia ziemi, wykonano również raport wpływu rozwoju funkcji przemysłowych na środowisko.  Wszystkie te działania sprawiły, że zainteresowanie tymi terenami wzrosło, władze otrzymywały bardzo wiele ofert inwestycyjnych także tych z zagranicy. Dofinansowanie jakie uzyskano na ten cel wyniosło ponad  84 tys. złotych.

Więcej informacji:
Poddziałnie 6.2.2
Działanie 5.1
Rozporządzenia i inne akty prawne

Artykuł współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK