| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak skorzystać z dotacji na rozwój innowacyjnych produktów w firmie?

Jak skorzystać z dotacji na rozwój innowacyjnych produktów w firmie?

Będąc na finiszu wydatkowania środków unijnych w obecnej perspektywie budżetowej 2007-2013, warto zastanowić się nad innymi źródłami finansowania rozwoju naszej firmy. Poszukując ciekawej propozycji na pewno natkniemy się na ofertę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Instytucja ta wdraża wiele interesujących programów skierowanych do sektora nauki i przedsiębiorców, a wśród nich program INNOTECH.

Konieczność zwiększenia zaangażowania finansowego przedsiębiorstw w zakresie badań i rozwoju podkreśla wiele opracowań instytucji krajowych oraz światowych. Z postulatem tymi nierozerwalnie związana jest potrzeba zapewnienia lepszej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a ośrodkami naukowymi. Współpraca ta powinna zaowocować innowacyjnymi produktami, usługami, technologiami, których wartość dodana będzie dotyczyć również całej gospodarki. Odpowiedzią na powyższy postulat może być program INNOTECH wdrażany obecnie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Program INNOTECH jest kompleksowym programem wsparcia sektora nauki i sektora przedsiębiorstw w zakresie realizacji innowacyjnych przedsięwzięć z różnych dziedzin nauki i branż przemysłu, ze szczególnym wskazaniem na obszar zaawansowanych technologii.

Program INNOTECH obejmuje dwie ścieżki programowe: In-Tech i Hi-Tech, przeznaczone dla różnych typów Beneficjenów i wykorzystujące różne instrumenty wsparcia projektów. Ścieżka programowa In- Tech jest kontynuacją „Przedsięwzięcia „InTech” z pewnymi modyfikacjami, które mają zapewnić większą współpracę między środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami. Ścieżka programowa Hi-Tech jest nowym instrumentem skierowanym do innowacyjnych mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) działających w obszarze zaawansowanych technologii.

Program INNOTECH ma na celu zintensyfikowanie współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami, co determinuje grupę beneficjentów programu.

Ścieżka programowa In-Tech skierowana jest do konsorcjów i centrów naukowo-przemysłowych oraz przedsiębiorców. Wskazując przedsiębiorców jako grupę potencjalnych odbiorców wsparcia mamy na myśli mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. W ramach ścieżki programowej Hi-Tech aplikować mogą dla mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (z wyłączenie dużych przedsiębiorstw) działające w obszarze zaawansowanych technologii.

Polecamy: Odliczenie wydatków na nowe technologie

Ścieżka programowa HI-Tech jak podkreślono powyżej dotyczy przedsiębiorstw działających w obszarze zaawansowanych technologii. Do grupy tej zaliczamy przedsiębiorstwa, które wytwarzają produkty wymagające znaczących nakładów na B+R, w szczególności są to produkty wykorzystujące najnowsze osiągnięcia badawcze, na przykład w obszarach technologii informatycznych, technologii materiałowych, elektroniki przemysłowej i użytkowej, biotechnologii.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK