| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dotacje UE na poprawę jakości powietrza w regionie

Dotacje UE na poprawę jakości powietrza w regionie

Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z unijnej pomocy w formie dofinansowania inwestycji sprzyjających poprawie środowiska naturalnego. Ogłoszenie konkursu planowane jest na połowę czerwca br. i jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznego naboru: „ma być łatwiej”.

Wnioskodawcy będzie mogło zostać udzielone dofinansowanie unijne wyłącznie w sytuacji, gdy będzie on kwalifikował się do wsparcia zarówno na etapie składania wniosku o dofinansowanie jak również podpisania umowy o dofinansowanie.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 4.4. prowadzony jest w trybie konkursu zamkniętego. Oznacza to, że wnioski można składać wyłącznie w określonym przez organizatora konkursu terminie naboru.

Tegoroczny nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony będzie w terminie od 15 czerwca do 16 września br. W ostatnim dniu tj. 16 września br. nabór prowadzony będzie wyłącznie do godziny 15.00.

Wnioskodawca zainteresowany udziałem w naborze powinien wypełnić wniosek o dofinansowanie dla działania 4.4 za pomocą aplikacji on-line (Serwis Beneficjenta), która dostępna jest na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, pod adresem: http://www.rpo.wzp.pl . Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z zapisami Instrukcji do wypełnienia Wniosku o dofinansowanie dla działania 4.4, dostępną pod wskazanym adresem strony internetowej i wyłącznie w terminie naboru. 

Następnie wnioskodawca powinien skompletować wymaganą dokumentacją konkursową -załączniki do wniosku i złożyć je wraz z wypełnionym formularzem wniosku w jednym egzemplarzu do Wydziału Wdrażania RPO w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:                                                                                                             Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Wydział Wdrażania RPO
ul. Kolumba 60A
70-035 Szczecin

Ocena kwalifikowalności wydatków, czyli określenie co może zostać sfinansowane ze środków UE, a co nie następuje zarówno na etapie oceny wniosku o dofinansowanie oraz podczas realizacji projektu (podczas przedkładania do odpowiedniej instytucji wniosków o płatność). Ocena ta powinna przebiegać w zgodzie z dokumentami programowymi. Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego określają Wytyczne dla Wnioskodawców (działanie 4.4), które dostępne są pod adresem: http://www.rpo.wzp.pl

Do wydatków kwalifkowalnych po spełnieniu określonych wymogów, o których mowa w powyższych wytycznych, zaliczyć można m.in.:

- wydatki finansowe,
- opłaty notarialne,
- koszty przygotowania dokumentacji projektu (np. biznesplan),
- nabycia środków trwałych, zakup materiałów budowlanych i innych usług prowadzących do zwiększenia wartości środka trwałego,
- zakup nieruchomości,
- nabycia wartości niematerialnych i prawnych wraz z ich instalacją
- koszty zarządzania projektem.

Maksymalny poziom dofinansowania na poziomie projektu jest uzależniony od statusu przedsiębiorstwa, i tak dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw wynosi on 70 % całkowitych wydatków kwalifikowanych oraz 60 % całkowitych wydatków kwalifikowanych dla dużych przedsiębiorstw.

W ramach działania 4.4. całkowita wartość dofinansowania projektu może wynosić maksymalnie 200 tys. EUR uwzględniając inną pomoc de minimis otrzymaną przez wnioskodawcę w roku bieżącym oraz dwóch poprzednich latach podatkowych.

Polecamy: Jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK