| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dotacje UE na poprawę jakości powietrza w regionie

Dotacje UE na poprawę jakości powietrza w regionie

Przedsiębiorcy z województwa zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z unijnej pomocy w formie dofinansowania inwestycji sprzyjających poprawie środowiska naturalnego. Ogłoszenie konkursu planowane jest na połowę czerwca br. i jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznego naboru: „ma być łatwiej”.

Wnioskodawcy będzie mogło zostać udzielone dofinansowanie unijne wyłącznie w sytuacji, gdy będzie on kwalifikował się do wsparcia zarówno na etapie składania wniosku o dofinansowanie jak również podpisania umowy o dofinansowanie.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 4.4. prowadzony jest w trybie konkursu zamkniętego. Oznacza to, że wnioski można składać wyłącznie w określonym przez organizatora konkursu terminie naboru.

Tegoroczny nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony będzie w terminie od 15 czerwca do 16 września br. W ostatnim dniu tj. 16 września br. nabór prowadzony będzie wyłącznie do godziny 15.00.

Wnioskodawca zainteresowany udziałem w naborze powinien wypełnić wniosek o dofinansowanie dla działania 4.4 za pomocą aplikacji on-line (Serwis Beneficjenta), która dostępna jest na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, pod adresem: http://www.rpo.wzp.pl . Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z zapisami Instrukcji do wypełnienia Wniosku o dofinansowanie dla działania 4.4, dostępną pod wskazanym adresem strony internetowej i wyłącznie w terminie naboru. 

Następnie wnioskodawca powinien skompletować wymaganą dokumentacją konkursową -załączniki do wniosku i złożyć je wraz z wypełnionym formularzem wniosku w jednym egzemplarzu do Wydziału Wdrażania RPO w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Miejsce składania dokumentów aplikacyjnych:                                                                                                             Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Wydział Wdrażania RPO
ul. Kolumba 60A
70-035 Szczecin

Ocena kwalifikowalności wydatków, czyli określenie co może zostać sfinansowane ze środków UE, a co nie następuje zarówno na etapie oceny wniosku o dofinansowanie oraz podczas realizacji projektu (podczas przedkładania do odpowiedniej instytucji wniosków o płatność). Ocena ta powinna przebiegać w zgodzie z dokumentami programowymi. Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego określają Wytyczne dla Wnioskodawców (działanie 4.4), które dostępne są pod adresem: http://www.rpo.wzp.pl

Do wydatków kwalifkowalnych po spełnieniu określonych wymogów, o których mowa w powyższych wytycznych, zaliczyć można m.in.:

- wydatki finansowe,
- opłaty notarialne,
- koszty przygotowania dokumentacji projektu (np. biznesplan),
- nabycia środków trwałych, zakup materiałów budowlanych i innych usług prowadzących do zwiększenia wartości środka trwałego,
- zakup nieruchomości,
- nabycia wartości niematerialnych i prawnych wraz z ich instalacją
- koszty zarządzania projektem.

Maksymalny poziom dofinansowania na poziomie projektu jest uzależniony od statusu przedsiębiorstwa, i tak dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw wynosi on 70 % całkowitych wydatków kwalifikowanych oraz 60 % całkowitych wydatków kwalifikowanych dla dużych przedsiębiorstw.

W ramach działania 4.4. całkowita wartość dofinansowania projektu może wynosić maksymalnie 200 tys. EUR uwzględniając inną pomoc de minimis otrzymaną przez wnioskodawcę w roku bieżącym oraz dwóch poprzednich latach podatkowych.

Polecamy: Jak zdobyć dotację z Unii Europejskiej?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dremel

BIG ON DETAIL

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK