| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Fundusze na staże i praktyki nauczycieli w przedsiębiorstwach

Fundusze na staże i praktyki nauczycieli w przedsiębiorstwach

Urzędnicy z Ministerstwa Edukacji Narodowej ogłosili właśnie najważniejszy w tym roku konkurs na dofinansowanie projektów unijnych. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie muszą zorganizować w swoich firmach co najmniej dwutygodniowe staże lub praktyki dla nauczycieli zawodu. Na ten cel w ramach budżetu konkursu przeznaczono kwotę ponad 150 mln PLN. Koszty odbycia takiego szkolenia w przedsiębiorstwie w całości pokrywane są ze środków publicznych.

Poddziałanie 3.4.3 POKL

Konkurs organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ma charakter pilotażowy i polega na wdrożeniu programów doskonalenia zawodowego w przedsiębiorstwach dla nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Konkurs finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu III „Wysoka jakość systemu oświaty" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL).

Celem konkursu jest wypracowanie nowej jakości doskonalenia nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Projekty zgłaszane przez zainteresowanych przedsiębiorców powinny w możliwie największym stopniu umożliwiać takim nauczycielom poszerzenie wiedzy poprzez zdobycie praktycznych umiejętności w obszarze nauczania zawodu. Konieczność aktualizacji wiedzy wynika wprost z wymagań nowoczesnej gospodarki.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Nabór wniosków o dofinansowanie ma charakter ciągły i prowadzony jest od 7 kwietnia br. do wyczerpania dostępnych środków. W sytuacji wyczerpania środków przeznaczonych na konkurs następuje jego zawieszenie o czym z wyprzedzeniem są informowani wszyscy zainteresowani komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej. W ramach konkursu wyłonione zostaną podmioty, które:
- opracują program praktyk,
- dokonają rekrutacji uczestników,
- zorganizują i zrealizują praktyczne doskonalenie w przedsiębiorstwie.

Co mogę zyskać?

Przedsiębiorcy, którzy zgłoszą chęć organizacji takich praktyk, oprócz możliwości otrzymania unijnej dotacji, mogą m.in:
- udoskonalić warsztat nauczycieli, którzy przekażą zdobytą wiedzę swoim uczniom – przyszłym pracownikom przedsiębiorstw,
- wykorzystać udział w projekcie jako działanie promocyjne.

Przeczytaj również: Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Jak to zrobić?

Każdy przedsiębiorca ubiegający się o dofinansowanie w ramach tego konkursu powinien złożyć wniosek o dofinansowanie w trybie i terminie przeprowadzania naboru.  Zasady naboru projektów szczegółowo określa dokumentacja konkursowa, która jest dostępna pod adresem strony internetowej organizatora konkursu http://www.efs.men.gov.pl.

Projekty składane przez przedsiębiorców do wsparcia powinny być skierowane do nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Spełnienie tego kryterium jest przedmiotem oceny projektu.

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać wypełniony za pośrednictwem aplikacji internetowej Generator Wniosków, która dostępna jest pod adresem strony internetowej organizatora konkursu. Powinien on zostać krok po kroku uzupełniony zgodnie z zasadami określonymi w instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie, która jest również dostępna na powyższej stronie. Następnie wniosek powinien zostać złożony w wersji papierowej i elektronicznej (na nośniku – płyta CD/DVD) w dwóch egzemplarzach do Departamentu Funduszy Strukturalnych w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Wersja elektroniczna wniosku powinna zostać wygenerowana za pośrednictwem Generatora Wniosków i zapisana w formacie *.xml oraz *.pdf. Tak złożona dokumentacja aplikacyjna podlega procesowi oceny. 

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Fundusze na staże i praktyki nauczycieli w przedsiębiorstwach
Fundusze na staże i praktyki nauczycieli w przedsiębiorstwach

e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej276.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chronos-Investment Sp. z o. o.

Usługi księgowe i doradztwo podatkowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK