| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne mikrokredyty dla najmniejszych firm

Unijne mikrokredyty dla najmniejszych firm

Sytuacja na rynku unijnych dotacji dla firm staje się coraz mniej korzystna. Dzieje się tak głównie ze względu na wyczerpywanie się potencjalnych źródeł finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach. W najbliższym czasie czeka nas organizacja ostatnich unijnych konkursów w tej perspektywie. W obliczu tego warto zainteresować się innymi potencjalnymi źródłami finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach, jakie oferuje Unia Europejska.

Na chwilę obecną trwają rozmowy z przedstawicielami polskich instytucji finansowanych na temat zasad i możliwości udzielania preferencyjnych kredytów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Prawdopodobnie nowa, bogatsza o mikrokredyty EFI oferta będzie oferowana przez polskich pośredników już z początkiem przyszłego roku. 

Lista pośredników finansowych zaangażowanych we wdrażanie instrumentu Progress jest dostępna pod adresem strony internetowej Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego: http://www.eif.org i jest ona przedmiotem sukcesywnej aktualizacji o dane kontaktowe podmiotów zainteresowanych udzielaniem tej formy pomocy.

Finansowanie udzielane w ramach instrumentu Progress może zostać przeznaczone na inwestycje w mikroprzedsiębiorstwach, włączając to koszty leasingu, nabywania licencji i patentów jak również koszty poniesione na uruchomienie przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, że środki udzielone w ramach Progress nie mogą służyć pokryciu zadłużenia. Pożyczki udzielane w ramach instrumentu nakierowane są przede wszystkim na wspieranie grup nieaktywnych zawodowo, ludzi młodych pozostających bez pracy, kobiet.

Polecamy serwis Dotacje

Przedsiębiorcy, którzy są niecierpliwy i potrzebują gotówki na finansowanie inwestycji w swoich przedsiębiorstwach mogą skorzystać z pożyczek udzielanych z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego przez Bank Pekao. W ciągu trzech lat bank może przeznaczyć na finansowanie tego typu pożyczek kwotę 200 mln PLN. Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 20 tys. PLN. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej banku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Dwojewski

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK