| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie nabory dla przedsiębiorców w 2011 rok?

Jakie nabory dla przedsiębiorców w 2011 rok?

Od początku uruchomienia programów do 26 grudnia 2010 r. zostało już zakontraktowane 56,7% wszystkich środków na lata 2007-2013. Oznacza to, że środki unijne powoli się wyczerpują. Dotyczy to również funduszy dla przedsiębiorstw. Instytucje Wdrażające programy informują, że 2011 może być ostatnim rokiem, w którym środki unijne będą rozdawane na tak dużą skalę. Warto się przyjrzeć więc z jakich programów firma może jeszcze skorzystać i zacząć już na początku roku planować przyszłe inwestycje.

Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu B2B

Podobnie jak działania 8.1 również i działanie 8.2. od początku swojego istnienia przeszło znaczną ewolucję. Działanie to ma na celu dofinansowanie przedsięwzięć o charakterze technicznym, informatycznym oraz organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Przedsięwzięcie to musi obejmować minimum trzech współpracujących przedsiębiorstw, które należą do sektora MSP. Intensywność wsparcia wynosi od 50% – 85% w zależności od charakteru zakupu i wielkości przedsiębiorstwa. Począwszy od ostatniego naboru zostały zmienione kryteria oceniania wprowadzono przede wszystkim kryteria punktowe w ocenie merytorycznej, dzięki którym możemy sprawdzić czy nasz wniosek będzie miał szanse na uzyskanie wsparcia. Przez zmianę rozporządzenia wykluczono możliwość uzyskania dofinansowania na wynagrodzenia w tym działaniu. Wdrażając więc system jesteśmy zmuszeni do korzystania z usług zewnętrznych.

W 2011 roku w ramach działania zaplanowano dwa nabory: od 4 do 29.04. i od 3 do 28.10. Na każdy z nich przewidziano 177,5 mln PLN.

Działanie 8.4 Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili”

Działanie to ma na celu „informatyzację” obszarów, które do tej pory nie posiadały dostępu do Internetu. W 2011 w ramach niego zaplanowana dwa nabory: od 20.06.do 2.09. i od 17.10.do 30.12. Przewidziano 230 mln PLN na pierwszy nabór o 68,9 mln PLN na nabór drugi.

Przeczytaj koniecznie Jakie dotacje na prowadzenie żłobka?

Inne Programy Operacyjne

Na tzw. „projekty miękkie”, co oznacza głównie działania związane ze szkoleniem personelu, przedsiębiorstwa mogą pozyskiwać dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w którym jeszcze szczegółowy harmonogram ogłaszania konkursów w 2011 roku nie jest znany. Wiadomo jednak, że nabory będą odbywały się na nieco innych zasadach niż do tej pory, a od 1 stycznia 2011 roku wszystkie składane wnioski będą na zmodyfikowanych formularzach, w których zostały dodane dodatkowe pola.

Inną możliwością są również Programy Regionalne, jednak tu w każdym z 16 programów, w zależności od województwa środki zostały różnie zaplanowane. W niektórych województwach np. w mazowieckim wszystkie środki zostały już rozdysponowane. W innych np. Małopolsce prawie wszystkie konkursy zostaną ogłoszone.

Będzie również kontynuowany Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przeznaczony jest dla przedsiębiorstw działających na obszarach wiejskich. Najbardziej interesujące dla przedsiębiorców będą dwa działania: 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz 311 "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Przy czym w obu tych działaniach maksymalne wsparcie określono na poziomie 50 % wartości projektu, a wielkość uzyskanej przez przedsiębiorstwo pomocy do 200 000 Euro.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK