| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak otrzymać dotację unijną na prowadzenie przedszkola?

Jak otrzymać dotację unijną na prowadzenie przedszkola?

Unijne dotacje mogą pokrywać wydatki związane z uruchomieniem placówek przedszkolnych. Mogą także wspierać placówki już istniejące np. poprzez sfinansowanie kosztów zatrudnienia dodatkowego personelu. W poniższym artykule przedstawię możliwości otrzymania dotacji unijnej na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie obecnie prowadzony jest nabór takich projektów.

Dokument ten jest dostępny dla wnioskodawców pod adresem strony internetowej: http://www.efs.gov.pl/, w zakładce „Dokumenty i wytyczne”.

Jedną z kategorii wydatków rozważaną przez potencjalnych wnioskodawców konkursu jest wynagrodzenie zatrudnionych w danej placówce nauczycieli. Zgodnie z dokumentacją konkursową nie ma możliwości finansowania wynagrodzeń nauczycieli realizujących podstawę programową oraz zatrudnianych w oparciu o Kartę Nauczyciela. Inaczej rzecz ma się w przypadku przedszkoli niepublicznych, które nie zatrudniają nauczycieli w oparciu o Kartę Nauczyciela, zatem nie mają również zastosowania ograniczenia z niej wynikające.

Kto może otrzymać dotację?

W ramach konkursu o dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie podmioty, z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

Polecamy: Dotacje na modernizację gospodarstw rolnych w 2011 roku

Warto pamiętać, że w przypadku placówki oświatowej prowadzonej przez osobę fizyczną/ prawną, wnioskodawcą może być jedynie organ prowadzący tę placówkę. We wniosku o dofinansowanie projektu jako wnioskodawca nie może być wskazana sama placówka, bowiem nie posiada ona zdolności prawnej, ani zdolności do czynności prawnych.

W odróżnieniu od dotychczasowych naborów, podczas obecnego konkursu o dofinansowanie będą mogły się starać projekty realizowane na terenie gmin wiejskich oraz miejsko-wiejskich (do 25 tys. mieszkańców).

W jakiej wysokości dotacja?

Na obecny nabór wniosków o dofinansowanie władze województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczyły kwotę w wysokości 12 mln PLN, z czego wkład unijny wynosi ponad 10 mln PLN. W przypadku pojedynczego wnioskodawcy wkład unijny wynosi 85% kosztów kwalifikowanych projektu poniesionych zgodnie z wytycznymi, o których mowa powyżej. Oznacza to, że pozostałą cześć tej kwoty oraz koszty niekwalifikowane, czyli te niespełniające wymogów kwalifikowalności wnioskodawca musi pokryć ze środków własnych.

Kiedy można składać wnioski o przyznanie dotacji?

Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w terminie od 21 lutego 2011 r. do 21 marca 2011 r.

Jak aplikować o przyznanie dotacji?

Wnioski o dofinansowanie można składać za pośrednictwem aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych. Można ją pobrać ze strony internetowej: www.generatorwnioskow.efs.gov.pl (wersja on-line) oraz www.efs.gov.pl (wersja off-line).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK