| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Zwolnienie z pracy jest zawsze trudnym przeżyciem. Dlatego do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem pomocną dłoń wyciąga Unia Europejska. W ramach projektu skierowanego do mieszkańców województwa mazowieckiego można dowiedzieć się jak założyć własny biznes i jak przezwyciężyć trudności związane z jego prowadzeniem. Dla najlepszych przewidziano także wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli na przykład wyposażyć naszą firmę w niezbędny sprzęt i urządzenia. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w rekrutacji. Warto się jednak pośpieszyć – przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 14 lutego.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny formularza rekrutacyjnego i otrzymaniu zaproszenia do rozmów kwalifikacyjnych powinniśmy się do nich starannie przygotować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy ocenieni pod względem naszych predyspozycji do ponoszenia ryzyka, kreatywności, zdolności do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, komunikatywności czy osobistej motywacji do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

A co w zamian?

W ramach projektu można otrzymać szerokie wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz pomoc finansową na uruchomienie własnego biznesu. Przewiduje się tutaj m.in:
- szkolenie zawodowe
- dodatki motywacyjne
- podstawowe wsparcie pomostowe
- jednorazową dotację na rozwój przedsiębiorczości
- poradnictwo zawodowe

Polecamy serwis Zakładam firmę

Warto dodać, że możliwość otrzymania jednorazowej dotacji finansowej jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które pomyślnie przejdą przez szkolenie z podstaw przedsiębiorczości i otrzymają stosowne zaświadczenie. Po etapie szkoleniowo-doradczym będą one zobowiązane do złożenia wniosku o przyznanie dotacji, dla którego jednym z załączników jest biznes plan. Tylko najlepiej ocenione wnioski będą miały szanse na przyznanie dotacji. Środki finansowe będą mogły zostać przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:
- zakupem środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów),
- zakupem oraz pozyskaniem wartości niematerialnych i prawnych,
- zakupem środków obrotowych,
- kosztami prac remontowych i budowlanych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK