| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Zwolnienie z pracy jest zawsze trudnym przeżyciem. Dlatego do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem pomocną dłoń wyciąga Unia Europejska. W ramach projektu skierowanego do mieszkańców województwa mazowieckiego można dowiedzieć się jak założyć własny biznes i jak przezwyciężyć trudności związane z jego prowadzeniem. Dla najlepszych przewidziano także wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli na przykład wyposażyć naszą firmę w niezbędny sprzęt i urządzenia. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w rekrutacji. Warto się jednak pośpieszyć – przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 14 lutego.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny formularza rekrutacyjnego i otrzymaniu zaproszenia do rozmów kwalifikacyjnych powinniśmy się do nich starannie przygotować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy ocenieni pod względem naszych predyspozycji do ponoszenia ryzyka, kreatywności, zdolności do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, komunikatywności czy osobistej motywacji do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

A co w zamian?

W ramach projektu można otrzymać szerokie wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz pomoc finansową na uruchomienie własnego biznesu. Przewiduje się tutaj m.in:
- szkolenie zawodowe
- dodatki motywacyjne
- podstawowe wsparcie pomostowe
- jednorazową dotację na rozwój przedsiębiorczości
- poradnictwo zawodowe

Polecamy serwis Zakładam firmę

Warto dodać, że możliwość otrzymania jednorazowej dotacji finansowej jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które pomyślnie przejdą przez szkolenie z podstaw przedsiębiorczości i otrzymają stosowne zaświadczenie. Po etapie szkoleniowo-doradczym będą one zobowiązane do złożenia wniosku o przyznanie dotacji, dla którego jednym z załączników jest biznes plan. Tylko najlepiej ocenione wnioski będą miały szanse na przyznanie dotacji. Środki finansowe będą mogły zostać przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:
- zakupem środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów),
- zakupem oraz pozyskaniem wartości niematerialnych i prawnych,
- zakupem środków obrotowych,
- kosztami prac remontowych i budowlanych.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Skuteczne cv

Przygotowujemy do zmiany pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »