| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część I

Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część I

Po zakończeniu procesu oceny i zatwierdzeniu projektu do wsparcia zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie. Zgodnie z regulaminem konkursu mamy na to 14 dni.

Nabór i ocena projektów celowych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zakończyła właśnie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów celowych realizowanych w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszystkie wnioski o dofinansowanie złożone w terminie naboru zostają poddane procesowi oceny pod kątem spełniania kryteriów programowych. 

Ocena trwa nie dłużej niż 90 dni od daty zamknięcia naboru w ramach danej rundy aplikacyjnej.

Wsparcie mogą otrzymać tylko projekty pozytywnie ocenione, do wyczerpania środków dostępnych w ramach danego konkursu. Przypomnijmy, że kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach tej rundy aplikacyjnej wynosi 364,23 mln zł.

Dowiedz się Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG

W przypadku, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, wsparcie uzyskują projekty, które zdobędą najwięcej punktów w ramach oceny merytorycznej fakultatywnej.

Po zakończeniu procesu oceny zostaje sporządzona lista rankingowa, która zawiera projekty rekomendowane do dofinansowania oraz nierekomendowane do dofinansowania. Lista ta po ostatecznej akceptacji jest umieszczana na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo każdy wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny i w przypadku oceny negatywnej o przysługujących mu środkach odwoławczych.

Umowa o dofinansowanie projektu celowego

Wnioskodawcy, których projekty zostały pozytywnie zarekomendowane podczas procesu oceny są wzywani do przedłożenia dodatkowej dokumentacji, której wymaga się na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego. 

Wezwanie do uzupełnienia dokumentów jest kierowane do wnioskodawców w terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia projektu do dofinansowania.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Dokumenty, o których mowa powyżej należy przedłożyć do Regionalnej Instytucji Finansującej, właściwej ze względu na lokalizację projektu. Ich przedłożenie jest warunkiem obligatoryjnym dla podpisania umowy i udzielenia dofinansowania. Podpisanie umowy powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od przedłożenia dokumentów do RIF. Jeżeli jednak przedstawione dokumenty budzą jakieś zastrzeżenia czy wątpliwości termin ten może zostać przedłużony. Umowa podpisywana jest w siedzibie RIF.

Wzór umowy o dofinansowanie zawiera dokumentacja konkursowa. Szczegółowy zakres dokumentów, które należy załączyć na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego została przedstawiona w drugiej części artykułu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK