| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część II

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część II

Jeśli wróciłeś z zagranicy i trudno Ci się odnaleźć na stołecznym rynku pracy możesz zostać uczestnikiem projektu, w ramach, którego można otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 40 tys. złotych.

W projekcie realizowanym wspólnie przez Miasto St. Warszawa oraz Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania przewiduje się udzielenie wsparcia ponad 20 osobom pozostającym bez pracy na stołecznym rynku pracy. Warunkiem ubiegania się o udział w rekrutacji jest złożenie formularza rekrutacyjnego, który jest dostępny na stronie organizatora oraz wymaganych w regulaminie dokumentów dodatkowych.

Jak wziąć udział w projekcie?

Pobrany ze strony internetowej formularz rekrutacyjny (www.zostanszefem.vizja.pl) należy wypełnić komputerowo, podpisać i złożyć w wersji papierowej w Biurze projektu. Formularz należy złożyć w terminie rekrutacji. Formularze złożone po tym terminie nie będą podlegały ocenie. Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden formularz rekrutacyjny. Złożone formularze rekrutacyjne nie podlegają jakimkolwiek zmianom. W sytuacji złożenia przez kandydata drugiego formularza nie będzie on podlegał ocenie.

Formularz rekrutacyjny składa się z 3 części, w ramach których wymaga się przedstawienia podstawowych informacji o kandydacie na uczestnika projektu, wstępnej koncepcji planowanego biznesu oraz listu motywacyjnego.

Polecamy: Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Wraz z formularzem rekrutacyjnym należy załączyć kserokopie, co najmniej dwóch posiadanych dokumentów potwierdzających wykonywanie legalnej pracy za granicą typu:

  • umowę o pracę z tytułu zatrudnienia poza granicami RP,
  • dochód za pierwszy pełny przepracowany miesiąc, 
  • roczne zeznanie podatkowe z zagranicy za ostatni okres rozliczeniowy,
  • certyfikat rezydencji podatkowej wydany przez zagraniczną administrację podatkową,
  • zaświadczenie od pracodawcy o rozwiązaniu umowy o pracę,
  • wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, 
  • umowę najmu mieszkania lub inne rachunki potwierdzające pobyt danej osoby w określonym kraju.

Podczas składania formularza rekrutacyjnego w Biurze projektu możemy zostać poproszeni o przedstawienie do wglądu oryginałów tych dokumentów.

Przedstawienie co najmniej dwóch z wyżej wymienionych dokumentów jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w projekcie. Złożony formularz rekrutacyjny podlega ocenie przez Komisję Rekrutacyjną. Ocenie w szczególności będzie podlegała koncepcja biznesu opisana w II części formularza rekrutacyjnego. Podczas oceny z wybranymi kandydatami planuje się przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

W I etapie projektu tj. części szkoleniowo-doradczej udział biorą wszyscy kandydaci zakwalifikowani do udziału w projekcie, czyli zarówno uczestnicy z listy podstawowej jak i rezerwowej. Warunkiem zakwalifikowania do II etapu projektu jest ukończenie fazy szkoleniowo-doradczej. Etap ten kończy test wiedzy o przedsiębiorczości. Należy przy tym dodać, że udział w zajęciach jest obowiązkowy.

Projekt realizowany jest w terminie od września 2009 do kwietnia 2012 roku.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »