| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część II

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część II

Jeśli wróciłeś z zagranicy i trudno Ci się odnaleźć na stołecznym rynku pracy możesz zostać uczestnikiem projektu, w ramach, którego można otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 40 tys. złotych.

W projekcie realizowanym wspólnie przez Miasto St. Warszawa oraz Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania przewiduje się udzielenie wsparcia ponad 20 osobom pozostającym bez pracy na stołecznym rynku pracy. Warunkiem ubiegania się o udział w rekrutacji jest złożenie formularza rekrutacyjnego, który jest dostępny na stronie organizatora oraz wymaganych w regulaminie dokumentów dodatkowych.

Jak wziąć udział w projekcie?

Pobrany ze strony internetowej formularz rekrutacyjny (www.zostanszefem.vizja.pl) należy wypełnić komputerowo, podpisać i złożyć w wersji papierowej w Biurze projektu. Formularz należy złożyć w terminie rekrutacji. Formularze złożone po tym terminie nie będą podlegały ocenie. Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden formularz rekrutacyjny. Złożone formularze rekrutacyjne nie podlegają jakimkolwiek zmianom. W sytuacji złożenia przez kandydata drugiego formularza nie będzie on podlegał ocenie.

Formularz rekrutacyjny składa się z 3 części, w ramach których wymaga się przedstawienia podstawowych informacji o kandydacie na uczestnika projektu, wstępnej koncepcji planowanego biznesu oraz listu motywacyjnego.

Polecamy: Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Wraz z formularzem rekrutacyjnym należy załączyć kserokopie, co najmniej dwóch posiadanych dokumentów potwierdzających wykonywanie legalnej pracy za granicą typu:

  • umowę o pracę z tytułu zatrudnienia poza granicami RP,
  • dochód za pierwszy pełny przepracowany miesiąc, 
  • roczne zeznanie podatkowe z zagranicy za ostatni okres rozliczeniowy,
  • certyfikat rezydencji podatkowej wydany przez zagraniczną administrację podatkową,
  • zaświadczenie od pracodawcy o rozwiązaniu umowy o pracę,
  • wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, 
  • umowę najmu mieszkania lub inne rachunki potwierdzające pobyt danej osoby w określonym kraju.

Podczas składania formularza rekrutacyjnego w Biurze projektu możemy zostać poproszeni o przedstawienie do wglądu oryginałów tych dokumentów.

Przedstawienie co najmniej dwóch z wyżej wymienionych dokumentów jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w projekcie. Złożony formularz rekrutacyjny podlega ocenie przez Komisję Rekrutacyjną. Ocenie w szczególności będzie podlegała koncepcja biznesu opisana w II części formularza rekrutacyjnego. Podczas oceny z wybranymi kandydatami planuje się przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

W I etapie projektu tj. części szkoleniowo-doradczej udział biorą wszyscy kandydaci zakwalifikowani do udziału w projekcie, czyli zarówno uczestnicy z listy podstawowej jak i rezerwowej. Warunkiem zakwalifikowania do II etapu projektu jest ukończenie fazy szkoleniowo-doradczej. Etap ten kończy test wiedzy o przedsiębiorczości. Należy przy tym dodać, że udział w zajęciach jest obowiązkowy.

Projekt realizowany jest w terminie od września 2009 do kwietnia 2012 roku.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK