| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Emigranci powracający po długiej nieobecności na polski rynek pracy napotykają tu rozmaite trudności związane począwszy z wymaganiami w zakresie wynagrodzenia, kończąc na często niezrozumiałych dla nich przepisach prawnych. Z pomocą w rozwiązaniu powyższych problemów może przyjść Unia Europejska, która oferuje emigrantom powracającym z zagranicy bezzwrotną dotację w wysokości 40 tys. złotych i na dodatek bez wymaganego wkładu własnego.

Informacje ogólne

Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i wejścia na rynek pracy osób, które powróciły z emigracji zarobkowej na rynek pracy w Warszawie. W ramach projektu świadczone będzie wsparcie szkoleniowo-doradcze (etap I) oraz wypłacana jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości oraz finansowego wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo-doradczego o charakterze specjalistycznym (etap II).

Wsparcie w ramach II etapu będą mogły uzyskać wyłącznie osoby, które ukończą etap I projektu czyli podstawowe wsparcie szkoleniowo – doradcze i złożą odpowiednie dokumenty do II etapu projektu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminie od 27 września do 29 października 2010 roku wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć go osobiście w Biurze Projektu przy ul. Miodowa 6/8 w Warszawie (pok. II, piętro I). Formularz dostępny jest na stronie internetowej Organizatora projektu, pod adresem www.zostanszefem.vizja.pl

Przeczytaj również: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikami projektu mogą być osoby powracające z emigracji zarobkowej na mazowiecki rynek pracy, które należą do co najmniej jednej z poniższej wymienionej grupy:

  • emigrantki/emigranci powyżej 45 roku życia,
  • kobiety-emigrantki, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka/dzieci,
  • emigrantki/emigranci, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.

Projekt skierowany jest do osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m.st. Warszawy i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Możliwość ubiegania się o udział w szkoleniu posiadają osoby, które w okresie 12 miesięcy przez przystąpieniem do projektu, posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w której przedstawiłem m.in. dokumenty wymagane podczas procesu rekrutacji a także zasady udzielania wsparcia doradczo-szkoleniowego w ramach I etapu projektu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Nienałtowski

Ekspert Domu Kredytowego Notus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK