| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Emigranci powracający po długiej nieobecności na polski rynek pracy napotykają tu rozmaite trudności związane począwszy z wymaganiami w zakresie wynagrodzenia, kończąc na często niezrozumiałych dla nich przepisach prawnych. Z pomocą w rozwiązaniu powyższych problemów może przyjść Unia Europejska, która oferuje emigrantom powracającym z zagranicy bezzwrotną dotację w wysokości 40 tys. złotych i na dodatek bez wymaganego wkładu własnego.

Informacje ogólne

Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i wejścia na rynek pracy osób, które powróciły z emigracji zarobkowej na rynek pracy w Warszawie. W ramach projektu świadczone będzie wsparcie szkoleniowo-doradcze (etap I) oraz wypłacana jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości oraz finansowego wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo-doradczego o charakterze specjalistycznym (etap II).

Wsparcie w ramach II etapu będą mogły uzyskać wyłącznie osoby, które ukończą etap I projektu czyli podstawowe wsparcie szkoleniowo – doradcze i złożą odpowiednie dokumenty do II etapu projektu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminie od 27 września do 29 października 2010 roku wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć go osobiście w Biurze Projektu przy ul. Miodowa 6/8 w Warszawie (pok. II, piętro I). Formularz dostępny jest na stronie internetowej Organizatora projektu, pod adresem www.zostanszefem.vizja.pl

Przeczytaj również: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikami projektu mogą być osoby powracające z emigracji zarobkowej na mazowiecki rynek pracy, które należą do co najmniej jednej z poniższej wymienionej grupy:

  • emigrantki/emigranci powyżej 45 roku życia,
  • kobiety-emigrantki, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka/dzieci,
  • emigrantki/emigranci, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.

Projekt skierowany jest do osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m.st. Warszawy i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Możliwość ubiegania się o udział w szkoleniu posiadają osoby, które w okresie 12 miesięcy przez przystąpieniem do projektu, posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w której przedstawiłem m.in. dokumenty wymagane podczas procesu rekrutacji a także zasady udzielania wsparcia doradczo-szkoleniowego w ramach I etapu projektu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK