| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > MSP wciąż ma szanse na unijne dotacje

MSP wciąż ma szanse na unijne dotacje

Do końca września można jeszcze składać wnioski o przyznanie dotacji w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG). Jednak firmy, które chcą uzyskać dofinansowanie na informatyzację wspólnych przedsięwzięć typu B2B, również mogą otrzymać dotację - w ramach działania 8.2. Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2010.Jakie czynności należy podjąć aby uzyskać dofinansowanie?

Myślenie procesowe, czyli jak to zrobić? 

Stosując się do wszystkich wymogów i kryteriów, nie można zapomnieć, że dotacja stwarza wyjątkową sposobność przeniesienia biznesu na wyższy poziom. Warto pomyśleć o wszystkich szansach które przy okazji dotacji możemy wykorzystać. Aby kompleksowo spojrzeć na potencjalne możliwości, pomocne może okazać się tzw. „myślenie procesowe”.

Polecamy serwis: ABC funduszy unijnych

Proces biznesowy obejmuje wszystkie działania i czynniki, które służą osiągnięciu określonego celu. Stosując „podejście procesowe” można spojrzeć szerzej na prowadzoną działalność, traktując praktycznie wszystkie jej aspekty jako procesy. Dzięki temu możliwe jest znalezienie wielu płaszczyzn, które mogą być poddane innowacjom w ramach działania 8.2. Łatwiej również ocenić projekt z punktu widzenia poszczególnych kryteriów. Dodatkową korzyścią myślenia procesowego jest możliwość poprawienia jakości funkcjonowania firmy we wszystkich jej aspektach . Warto również przypomnieć, że podejście procesowe jest jednym z wymogów norm zarządzania ISO, które powszechnie obowiązują w Unii Europejskiej - mówi Małgorzata Siwek.

Myślenie procesowe może być czynnikiem, który umożliwi zgodność zgłaszanego projektu ze wszystkimi wymogami a w efekcie przyznanie dotacji. Pamiętając, że firma to zbiór powiązanych ze sobą procesów, przedsiębiorcy mogą stworzyć innowacyjny oraz kompleksowy projekt zmian. Dla wielu jest to niepowtarzalna szansa wyniesienia firmy na wyższy poziom biznesu, bez nadwyrężania portfela w pełnej kwocie.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK