| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie są fundusze na badania i rozwój technologii w przedsiębiorstwach

Jakie są fundusze na badania i rozwój technologii w przedsiębiorstwach

Rozwój firmy dzięki badaniom przemysłowym i pracom rozwojowym? To nie mrzonki. Dzięki funduszom unijnym istnieje możliwość otrzymania pomocy finansowej na stworzenie prototypu a następnie jego wdrożenie w naszym przedsiębiorstwie.

W październiku odbędzie się kolejny, czwarty nabór wniosków o dofinansowanie do działania 1.4. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Z doświadczeń z poprzednich naborów wiemy, że cieszyły się one dużą popularnością wśród przedsiębiorców i zazwyczaj były zakończane przed terminem podanym w ogłoszeniu. Dlatego nie warto zwlekać ze złożeniem wniosków o dofinansowanie do ostatniej chwili, ale już dzisiaj rozpocząć przygotowywanie dokumentacji aplikacyjnej.

Nabór prowadzony będzie w okresie od 1 do 29 października 2010 roku. Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej lub papierowej. 

Organizatorem konkursu, podobnie jak podczas poprzednich naborów, jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Na dofinansowanie projektów badawczych, które zostaną wybrane do dofinansowania przeznaczono ponad 364 mln PLN. Kwota ta dotyczy wyłącznie części badawczej projektu, którą kończy opracowanie prototypu. Wdrożenie efektów prac badawczych i ich komercjalizacja następuje w drugim etapie tzn. w ramach działania 4.1. POIG.

Przeczytaj także: Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność i mających siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Polski. Wnioskodawcy oraz projekty muszą spełnić kryteria obowiązujące dla działania 1.4 POIG, zatwierdzone przez Komitet Monitorujący POIG, zawarte w Szczegółowym opisie priorytetów Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w Załączniku 4.6 Kryteria wyboru finansowanych operacji oraz w ogłoszeniu o konkursie.

Przedsiębiorcy, którzy ubiegają się o dofinansowanie unijne w ramach działania 1.4. nie muszą posiadać w swojej strukturze organizacyjnej wyodrębnionej komórki badawczo-rozwojowej.

Na jakie projekty można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowaniu w ramach działania 1.4. POIG podlegają projekty celowe obejmujące badania przemysłowe lub prace rozwojowe. Spektrum obszarów w ramach, których mogą być realizowane projekty badawcze i rozwojowe jest bardzo szerokie. Podczas poprzednich naborów o wsparcie swoich pomysłów rywalizowały zarówno firmy z sektora farmaceutycznego, informatycznego czy budowlanego jak również energetycznego. 

Wyłonione w ramach naboru projekty mogą dotyczyć zarówno badań nad innowacyjnym lekiem przeciwpadaczkowym, tworzenia algorytmów komputerowych jak również budowy mostów. Przedmiot projektu jest uzależniony od profilu działalności danego przedsiębiorstwa oraz kierunku w którym ma się ono rozwijać.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gnoińska

Ekspert w zakresie strategii IT dla HR. Wcześniej 20 lat dyrektor i członek Zarządu odpowiedzialny za HR, komunikację i zarządzanie zmianą. Pracowała w spółkach międzynarodowych i krajowych w sektorze bankowym, mediów i energetycznym. Studiowała finanse i zarządzanie we Francji i w Niemczech w ramach NEOMA Business School. Dodatkowo ukończyła program Swedish Institute w zakresie CSR i program „Creativity&Innovation in the Organization” na UCLA. Europejka z przekonania. Mówi pięcioma językami. Pasjonuje się przyszłością pracy, zrównoważonym rozwojem w dobie globalizacji oraz przywództwem kobiet

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK