| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak wnioskować o przyznanie renty strukturalnej

Jak wnioskować o przyznanie renty strukturalnej

Procedura ubiegania się o przyznanie renty strukturalnej nie jest skomplikowana. Wystarczy pobrać ze strony internetowej formularz wniosku, wypełnić go, a następnie przekazać do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Kiedy składać wnioski?

Renty strukturalne są wypłacane rolnikom, którzy przekażą swoje gospodarstwa następcy lub innemu rolnikowi i zrezygnują z prowadzenia działalności rolniczej. Aby ubiegać się o przyznanie renty konieczne jest złożenie wniosku w wymaganym terminie naboru.Nabór wniosków o przyznanie rent strukturalnych będzie odbywał się w terminie od 1 do 10 września 2010 roku.

Polecamy: serwis Mała firma

Będzie to prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o przyznanie rent strukturalnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wnioski należy składać na obowiązującym wzorze formularza zamieszczonych na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pod adresem: http://www.arimr.gov.pl . Można go również otrzymać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski powinny zostać wypełnione zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku o przyznanie renty strukturalnej, która zamieszczona jest na stronach internetowych ARMiR.

Gdzie składać wnioski?

Wniosek o przyznanie renty strukturalnej należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu miejsce położenia gospodarstwa rolnego wnioskodawcy. W przypadku gospodarstw rolnych położonych na obszarze więcej niż jednego powiatu, za powiat, w którym jest położone gospodarstwo rolne, uznaje się ten powiat, w którym jest położona największa część użytków rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa.

Polecamy: Zmiany w konkursie dla młodych rolników

Wnioski te można składać osobiście, listem poleconym lub pocztą kurierską.

Adresy do biur powiatowych znajdują się na stronach internetowych Agencji. Warto pamiętać, że o przyznaniu rent strukturalnych nie będzie decydowała kolejność złożonych wniosków. Do wniosku o przyznanie renty musimy załączyć niezbędne dokumenty. Wśród nich należy wymienić dokumenty potwierdzające spełnienie warunków do przyznania renty, w tym potwierdzające łączną powierzchnię, położenie i stan prawny posiadanego gospodarstwa rolnego.

Wnioski o przyznanie rent są weryfikowane przez kierowników biur powiatowych Agencji w terminie do 30 dni od dnia upływu terminu składania wniosków o przyznanie pomocy.

Podstawowa wysokość renty strukturalnej wynosi 1013 zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agata Lackowska-Wandas

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »