| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część II

Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część II

Jeszcze w lipcu rozpoczyna się nabór wniosków do tego popularnego wśród przedsiębiorców działania. Do rozdysponowania pomiędzy zainteresowane podmioty będzie około 320 mln PLN. Jednocześnie zmianom uległy zasady aplikowania o środki unijne.O jakich zmianach mówimy?

Organizator konkursu, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wychodząc naprzeciw postulatom przedsiębiorców zmieniła zasady organizacji konkursu, które mają być bardziej przyjazne dla potencjalnych wnioskodawców. W tej części artykułu przedstawię pozostałe zmiany związane z naborem wniosków, które będą obowiązywały podczas najbliższego naboru.

Zmiany w procedurze składania wniosków

Podczas najbliższego naboru przedsiębiorcy będą mogli aplikować do tego działania na dwa sposoby. W pierwszym przypadku – przy wykorzystaniu elektronicznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym (złożenie podpisu poprzez skrzynkę ePUAP- www.epuap.gov.pl) lub w tradycyjny sposób - za pośrednictwem Generatora Wniosków, który zamieszczony jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, http://www.parp.gov.pl

Przedsiębiorcy nie dysponujący takim podpisem, po sporządzeniu wniosku i zarejestrowaniu go we właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) za pomocą Generatora Wniosków, zobowiązani będą do przesłania do RIF (pocztą lub kurierem) podpisanego wydruku wniosku wraz z załącznikami.

Zobacz również: Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część I

Pamiętajmy, że za moment przyjęcia wniosku będzie uznany moment jego zarejestrowania w generatorze. Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Wycofanie złożonego (zarejestrowanego w Generatorze Wniosków) wniosku o dofinansowanie nie umożliwia wnioskodawcy ponownego złożenia kolejnego wniosku w ramach tego samego naboru.
Intensywność unijnego wsparcia

Podczas naboru wniosków przyjęto za rozporządzeniem maksymalny poziom wsparcia w wysokości 70% wydatków kwalifikowanych w projekcie. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Dla projektu, w którym wysokość wydatków kwalifikowanych wynosi 200 tys. złotych, maksymalna kwota unijnej dotacji wyniesie 140 tys. złotych, a dla projektodawców, którzy do 27 roku życia 160 tys. złotych.

Polecamy serwis Umowy w firmie

Przypomnijmy, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca otrzymujący wsparcie jest zobowiązany do zapewnienia finansowania projektu w części nieobjętej wsparciem.

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG
Zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG

e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej276.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ogólnopolski Konwent Agencji Pracy

związek pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK