| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? – część II

Jak stworzyć serwis internetowy dzięki unijnej dotacji? – część II

Już wkrótce ruszy nabór wniosków na dofinansowanie projektów z zakresu gospodarki elektronicznej. Ze środków unijnych będzie można dofinansować wiele ciekawych i nowatorskich rozwiązań z zakresu e-usług. Już dzisiaj można przewidzieć, że konkurs ten będzie się cieszyć ogromną popularnością wśród wnioskodawców. Jeśli jesteś zainteresowany – zacznij przygotowywać dokumentacje aplikacyjną.

15 lipca br. na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zostało zamieszczone ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach działania 8.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Na tą chwilę czekało wielu przedsiębiorców. W ramach tego działania można bowiem dofinansować wiele inicjatyw z zakresu gospodarki elektronicznej takich jak serwisy społecznościowe, internetowe narzędzia wspomagające pracę w biurze, naukę języków obcych, zarządzanie czasem wolnym itd. 

Nabór wniosków prowadzony będzie w formie konkursu zamkniętego. Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane w terminie od 30 lipca 2010 r. do 30 września 2010 r.

Porównaj: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – zawarcie umowy

Na co można otrzymać dotację?

W ramach działania 8.1 przewidziano dofinansowanie w dziedzinie gospodarki elektronicznej z przeznaczeniem na realizację projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia e-usługi. Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wymaganym produktem projektu kwalifikowanego do wsparcia jest przygotowanie, wdrożenie i świadczenie co najmniej jednej e-usługi.

Katalog wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem zawiera rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 13 sierpnia 2008r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013, zamieszczone na stronie internetowej http://www.parp.gov.pl

Polecamy serwis E-firma

W jakiej wysokości mogę otrzymać dotację?

Kwota środków przeznaczonych na planowany konkurs projektów wynosi prawie 321 mln PLN. Wielkość wsparcia zgodnego z zasadami pomocy de minimis może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Kryterium wieku przedsiębiorcy powinno być spełnione przez każdego wspólnika spółki cywilnej.

Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych.

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Serwis internetowy dzięki unijnej dotacji
Serwis internetowy dzięki unijnej dotacji

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK