| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie są nowe kryteria wyboru projektów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka

Jakie są nowe kryteria wyboru projektów w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka

W konkursach ogłaszanych od 22 czerwca br. obowiązują nowe kryteria oceny projektów przewidzianych do wsparcia w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Szczegóły znajdziesz poniżej.

22 czerwca 2010 roku Komitet Monitorujący Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka zatwierdził zmiany kryteriów wyboru projektów. W konsekwencji w konkursach ogłaszanych od dnia 22 czerwca br. obowiązują zmienione oraz zupełnie nowe kryteria wyboru.

Ocena wniosku o dofinansowanie

W zależności od systemu naboru projektów w ramach poszczególnych działań i programów operacyjnych kompletna dokumentacja aplikacyjna jest oceniana pod względem wielu kryteriów wyboru. Zasadniczo dzielą się one na kryteria formalne oraz merytoryczne. Dodatkowo mogą zostać wprowadzone inne kryteria w zależności od specyfiki danego programu, działania, konkursu. Kryteria te są opracowywane i opiniowane przez instytucje zaangażowane w system wdrażania danego programu i zatwierdzane przez komitety organizacyjne. W zależności od rodzaju kryterium, jego spełnienie może być obowiązkowe (obligatoryjne) lub fakultatywne (dodatkowe).

Porównaj: Co to jest bon na innowacje dla mikro firmy

Na podstawie złożonej przez nas dokumentacji, pracownicy instytucji organizującej konkurs oraz zespół oceniający stwierdza spełnienie lub nie spełnienie danego kryterium. W przypadku nie spełnienia któregoś z kryteriów formalnych wnioskodawca jest proszony o uzupełnienie wniosku i złożenie jego poprawionej wersji ponownie. Podobnie w sytuacji kryteriów merytorycznych obowiązkowych. W przypadku jednak kryteriów fakultatywnych, ich nie spełnienie nie spowoduje odrzucenia wniosku i zakończenia procesu oceny, ale nie przyznania punktów w ramach tego kryterium. Pamiętajmy, jednak że przyznanie dotacji unijnej zależy od miejsca na liście rankingowej w ramach danego konkursu, a to z kolei o łącznej liczby przyznanych punktów. Dlatego tak ważne jest zadbanie, aby nasz projekt wpisywał się i spełniał nie tylko wymagania obowiązkowe, ale także te dodatkowe, fakultatywne.

Nowe kryteria wyboru projektów w POIG

Zmiany wprowadzone w dniu 22 czerwca br. dotyczą następujących działań w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka:

  • 1.4 Wsparcie projektów celowych

Zmiany wynikały z konieczności wprowadzenia możliwości uzyskania dofinansowania wyłącznie na badawczą część projektu, przy czym część wdrożeniowa finansowana byłaby z innych środków.

  • 5.2 Wspieranie instytucji otoczenia biznesu świadczących proinnowacyjne usługi oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym

Wprowadzenie nowego projektu systemowego Urzędu Patentowego sprawiło, że konieczne było dostosowanie niektórych kryteriów w działaniu do jego specyfiki. Zmiany oparte były o kryteria dla innych projektów (systemowego, kluczowych) w tym działaniu.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK