| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkurs 1.1.D.1a w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych, cieszył się tak ogromną popularnością, iż ocena formalna wszystkich złożonych wniosków zajęła Instytucji Pośredniczącej prawie 4 miesiące. Z czego wynika aż tak duża popularność tego typu konkursów?

Ostatecznie złożone zostały w ramach konkursu 304 wnioski, wśród których pozytywnie ocenionych zostało 219, negatywnie zaś 85. Kolejną ocenę, ocenę merytoryczną przeszło z wynikiem pozytywnym 129 wniosków, pozostałe wnioski uzyskały ocenę negatywną i zostały odrzucone. Spośród tych 129 wniosków, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną, ze względu na określoną alokację, dofinansowanie uzyskało jedynie 51, pozostałe znalazły się na liście rezerwowej.

Jakie typy inwestycji uzyskały ostatecznie dofinansowanie w ramach tego konkursu? W głównej mierze były to projekty inwestycyjne polegające na budowie hoteli, baz noclegowych, spa i welness. Niewątpliwie baza noclegowa będzie niezbędna dla turystów którzy przybędą na organizowane w 2012 roku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, niemniej jednak wydaje mi się , że wśród projektów które otrzymały dofinansowanie, znajduje się za mało tych, które w znaczący sposób uatrakcyjniałyby turystyczne aspekty regionu województwa dolnośląskiego.

Porównaj: Dotacje na szkolenia oraz doradztwo w województwie dolnośląskim – działanie 8.1.1 POKL

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jan Bijas

Dyrektor Generalny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK