| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Finanse na start - case study - część I

Finanse na start - case study - część I

Koniecznie zapoznaj się jak pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej na realizację przedsięwzięcia biznesowego na przykładzie mikroprzedsiębiorstwa z województwa małopolskiego.

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 8.1. – program na realizację projektu

Celem priorytetu 8 jest wsparcie przedsiębiorstw innowacyjnej gospodarki.

Oznacza to, że projekty realizowane w ramach tej osi powinny cechować się innowacyjnością w skali krajowej lub międzynarodowej.

Innowacyjność, czyli wdrożenie nowości do praktyki gospodarczej jest rozumiana szeroko – jako innowacja produktowa (towar, usługa), procesowa, marketingowa lub organizacyjna. Innowacyjne rozwiązanie może być wynikiem własnej działalności B+R przedsiębiorstwa, współpracy z innymi przedsiębiorstwami i instytucjami lub może być wynikiem zakupu wiedzy w postaci niematerialnej lub materialnej. Innowacyjność nie oznacza więc, że nasz projekt nie może opierać się o już znane rozwiązania, powinien je jednak wykorzystywać w celu stworzenia nowej usługi, najlepiej nie występującej do tej pory na rynku polskim lub umożliwiający znaczące ulepszenie znanej już usługi .

Zapoznaj się z serwisem Umowy

Zdecydowano się na dofinansowanie Projektu „FINEUS – e-controlling finansowy dla MSP” z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka działania 8.1 głównie ze względu na:

  • wysoki procent dofinansowania możliwy do uzyskania w programie (85%),
  • założenia projektu dopasowane do założeń programu (produkt nowy na rynku krajowym, działalność realizowana w oparciu o sieć Internet),
  • możliwość uzyskania wsparcia na wszystkie niezbędne wydatki przewidziane w ramach projektu (w tym na wynagrodzenia, które stanowiły znaczną część projektu).

Po decyzji i wyborze programu stało się problemem szybkie zarejestrowanie firmy. Jako optymalną formę działalności wybrano spółkę jawną (możliwa stosunkowo szybka rejestracja przedsiębiorstwa, niskie koszty rejestracji). Firma, spółka jawna, została zarejestrowana w KRS w połowie sierpnia 2008 r. We wrześniu przedsiębiorstwo nie generowało jeszcze żadnych dochodów. Wniosek o dofinansowanie został złożony 15 września (prowadzony był nabór otwarty, więc istotne było szybkie złożenie wniosku).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bierła

Ekspert Aferry.pl, specjalista ds. marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK