| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Dokumentacja na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Aplikując o środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu w ramach działania 8.2 POIG musimy pamiętać, że podczas oceny naszej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie.

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas III rundy naboru wniosków w 2009 roku, przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem z działania 8.2. POIG wypełniali wnioski o dofinansowanie w Generatorze Wniosków – aplikacji, która jest dostępna na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wniosek powinien zostać wypełniony zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosków, która również jest dostępna na stronach internetowych agencji. Wypełniony w generatorze wniosek należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z załącznikami dostarczyć do Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej z punktu widzenia głównej lokalizacji projektu. Dodatkowo do papierowej wersji dokumentacji aplikacyjnej należy załączyć wersję elektroniczną wniosku o dofinansowanie.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna 

Po złożeniu przez przedsiębiorcę dokumentacji do RIF jest ona poddawana szczegółowej ocenie. Zgodnie z przyjętymi wymogami, projekt powinien spełniać kryteria formalne i merytoryczne. Jeżeli podczas oceny formalnej okaże się, że wniosek zawiera uchybienia formalne, które można poprawić lub uzupełnić na tym etapie, wnioskodawca wzywany jest do tego. Informacja o konieczności poprawy lub uzupełnienia dokumentacji jest przekazywana wnioskodawcy faksem lub e-mailem.

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin ten jest liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia zawiadomienia o konieczności poprawienia lub uzupełnienia wniosku. W przypadku gdy wniosek nie zostanie uzupełniony lub poprawiony w wyznaczonym terminie, podlega odrzuceniu.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. W przypadku konieczności naniesienia poprawek do wniosku o dofinansowanie należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Następnie wniosek wydrukować, podpisać i dostarczyć do RIF

Poprawki do biznes planu wnioskodawca wprowadza do biznes planu w edytorze tekstu, drukuje, podpisuje, a następnie wersję papierową i wersję elektroniczną przekazuje do właściwej RIF. Po doręczeniu przez wnioskodawcę poprawionej lub uzupełnionej wersji wniosku podlega on ponownej weryfikacji pod kątem spełniania kryteriów oceny formalnej. Po spełnieniu przez wniosek wszystkich kryteriów formalnych jest on przekazywany do oceny merytorycznej. Ocena merytoryczna dokonywana jest w systemie ”zero-jedynkowym”.

Czas na udzielenie wyjaśnień podczas oceny merytorycznej wynosi 3 dni robocze. Termin ten jest liczony od następnego dnia po dniu doręczenia wezwania. W przypadku nieotrzymania wyjaśnień ocena wniosku przeprowadzana jest na podstawie dostępnych informacji.

Przeczytaj także: Środki unijne na wsparcie elektronicznego biznesu - działanie 8.2 POIG

Po spełnieniu przez wniosek wszystkich kryteriów merytorycznych sporządza się listę projektów rekomendowanych do wsparcia. Po zatwierdzeniu listy PARP/RIF ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów wyłonionych do wsparcia, a następnie RIF pisemnie informuje każdego z Wnioskodawców o wynikach oceny jego projektu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »