| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

Dodatkowe kryteria merytoryczne - działanie 4.4 POIG

Przedsiębiorcy, którzy podjęli próbę zdobycia unijnych pieniędzy na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, mogą zwiększyć swoje szanse poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów merytorycznych. Zwiększ swoje szanse i otrzymaj dotacje z UE.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą planującym wdrożenie nowatorskiego rozwiązania technologicznego, a Twoim bezpośrednim celem jest wprowadzenie na rynek nowych, innowacyjnych produktów – nie zastanawiaj się dłużej i aplikuj do działania 4.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. A poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny wniosku zapewnij sobie dotacje z UE na realizację swojego projektu. 

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kryteria merytoryczne fakultatywne 

W ramach działania 4.4 POIG przewidziano możliwość zdobycia dodatkowych punktów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej. Chodzi tu o poddanie projektu tzw. ocenie merytorycznej pod kątem spełniania kryteriów fakultatywnych. Większa liczba punktów zdobytych podczas tej oceny to większa szansa na zdobycie dofinansowania z UE. 

Zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas II rundy naboru wniosków, aby projekt mógł zostać zarekomendowany do wsparcia musi uzyskać co najmniej 60 punktów na 100 możliwych. 

W ramach działania 4.4 przewidziano 12 kryteriów fakultatywnych o różnej wadze punktowej. W artykule przedstawione zostaną tylko wybrane kryteria o największej wadze punktowej podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

Polecamy: Służebność przesyłu - czym jest i jak ją ustanowić?

Zakup lub wdrożenie nowatorskiej technologii

W ramach tego kryterium punkty zostaną przyznane pod warunkiem, że projekt dotyczy zakupu lub wdrożenia rozwiązania technologicznego, które jest stosowane na świecie nie dłużej niż rok, bądź technologii, której stopień rozprzestrzenienia na świecie w danej branży nie przekracza 5%. Waga tego kryterium wynosi 23 punkty. Ocena ta będzie dotyczyć weryfikacji uzasadnienia wskazanego przez przedsiębiorcę we wniosku o dofinansowanie w zakresie okresu stosowania technologii na świecie oraz czy wartość sprzedaży na świecie wyrobów wytworzonych w oparciu o tę technologię, nie przekracza 5% wartości sprzedaży na świecie w branży, do której należą te wyroby.

Ochrona prawa własności 

W ramach tego kryterium dodatkowe punkty będą przyznawane za rozpoczęcie procedury ochrony praw własności dla technologii użytej w projekcie lub produktu wytworzonego w wyniku realizacji inwestycji. Waga tego kryterium wynosi 12 punktów.

Przez działanie mające na celu ochronę praw własności przemysłowej rozumiane jest zgłoszenie wynalazku (technologia), wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego, topografii układów scalonych do Urzędu Patentowego RP, co równoznaczne jest z uruchomieniem procedury ochrony wynalazku.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Pismo "Niebieska Linia"

Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »