| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Ocena dokumentacji aplikacyjnej na wsparcie dużych przedsięwzięć innowacyjnych - poddziałanie 4.5.1 POIG

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na wsparcie dużych przedsięwzięć innowacyjnych - poddziałanie 4.5.1 POIG

Jesteś przedsiębiorcą? Chcesz wdrożyć innowacyjną technologię, a jednocześnie zatrudnić nowych pracowników? Zainteresuj się poddziałaniem 4.5.1 POIG, w ramach którego możesz otrzymać dofinansowanie na swój innowacyjny pomysł.

Musimy pamiętać, że działanie 4.5 dotyczy inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki, w związku z czym projekt powinien spełniać zasadnicze warunki, aby móc kwalifikować się do wsparcia. Po pierwsze, koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą na inwestycje powinny być większe niż 160 mln PLN, po drugie liczba nowych miejsc pracy, która zostanie utworzona w związku z realizacji projektu wyniesie co najmniej 150 oraz po trzecie okres stosowania zakupionej lub wdrożonej przez przedsiębiorcę technologii nie przekracza 3 lat (lub wartość sprzedaży na świecie wyrobów lub usług wytworzonych w oparciu o tę technologię nie przekracza 15% wartości sprzedaży na świecie w branży, do której należą te wyroby lub usługi). 

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Zgodnie z obowiązującą dokumentacją konkursową, wnioskodawca – w tym przypadku przedsiębiorca, wypełnia wniosek o dofinansowanie na właściwym formularzu, zgodnie z Instrukcją wypełniania wniosku. Zarówno obowiązujący formularz wniosku jak również instrukcja jego wypełniania znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki, które pełni dla tego działania funkcję instytucji wdrażającej. Pełną dokumentację aplikacyjną, tzn. wniosek o dofinansowanie oraz załączniki wskazane we wniosku należy złożyć zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej w terminie naboru.

Od dnia 31 marca 2010 roku prowadzony jest nabór wniosków do tego działania. Wnioski należy składać do Ministerstwa Gospodarki. 

Najpierw ocena formalna, później merytoryczna

Złożony wniosek wraz z załącznikami poddawany jest w pierwszej kolejności ocenie pod kątem spełniania tzw. kryteriów formalnych. Na tym etapie badana jest m.in. kompletność dokumentacji, kwalifikowalność wnioskodawcy, trwałość projektu itp. Ocena ta dokonywana jest przez pracowników Ministerstwa Gospodarki w systemie „zero-jedynkowym”. W przypadku, gdy dokumentacja aplikacyjna zawiera uchybienia formalne, które można poprawić lub uzupełnić na tym etapie, wnioskodawca wzywany jest do jej uzupełnienia/poprawienia. O takiej konieczności przedsiębiorca informowany jest za pośrednictwem faksu (na numer wskazany we wniosku) lub e-maila. 

Zobacz również: Wsparcie z UE na inwestycje w sektorze produkcyjnym? Poddziałanie 4.5.1 POIG

Wnioskodawca jest zobowiązany do uzupełnienia/poprawienia wniosku w terminie nieprzekraczającym 5 dni roboczych, liczonych od następnego dnia po dniu doręczenia pisma. W przypadku nieuzupełnienia braków we wskazanym terminie wniosek jest odrzucany.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Mandecki

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK