| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dokumentacja aplikacyjna dla projektów związanych z ochroną własności przemysłowej- poddziałanie 5.4.1 POIG

Dokumentacja aplikacyjna dla projektów związanych z ochroną własności przemysłowej- poddziałanie 5.4.1 POIG

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej powinieneś być przygotowany na konieczność jej uzupełnienia i poprawy. Taką możliwość dopuszcza regulamin przeprowadzania konkursu.

Przedsiębiorca zainteresowany możliwością wsparcia w uzyskaniu/realizacji ochrony własności przemysłowej powinien złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach poddziałania 5.4.1 POIG. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wniosek powinien zostać wypełniony za pomocą aplikacji Generator Wniosków, która dostępna jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - PARP.

Wniosek ten powinien być uzupełniony w zgodzie z Instrukcją wypełniania wniosku, która również jest dostępna na stronie internetowej agencji. Wniosek w wersji papierowej jak również załączniki do wniosku (czyli dodatkowe dokumenty wymienione we wniosku) wnioskodawca, w tym przypadku przedsiębiorca z sektora MŚP powinien dostarczyć do PARP. Dodatkowo do wersji papierowej wniosku należy załączyć jego wersję elektroniczną zapisaną na nośniku elektronicznym. 

Polecamy serwis Mała firma

Po złożeniu wniosku do PARP jest on w pierwszej kolejności poddawany ocenie formalnej. W przypadku, gdy wniosek zawiera uchybienia formalne, które podlegają możliwości uzupełnienia lub poprawienia, wnioskodawca jest informowany o konieczności uzupełnienia/poprawienia dokumentacji za pośrednictwem faksu lub e-maila. 

Czas na uzupełnienie lub poprawienie dokumentacji aplikacyjnej wynosi 5 dni roboczych. Termin ten jest liczony od dnia następnego po dniu wysłania przez przedsiębiorcę potwierdzenia otrzymania wezwania do uzupełnień (poprawy). 

Konkretne uchybienie wykryte we wniosku można poprawiać tylko raz. W przypadku konieczności naniesienia poprawek do wniosku o dofinansowanie należy to zrobić za pomocą Generatora Wniosków. Poprawki w ramach załączników do wniosku należy usunąć, dostarczając do PARP kompletne, poprawione lub uzupełnione załączniki opatrzone datą i podpisem wnioskodawcy.

Wnioski, które nie zostaną poprawione lub uzupełnione w sposób prawidłowy w wyznaczonym terminie, podlegają odrzuceniu.

Wnioski które spełnią wszystkie kryteria formalne są przekazywane do oceny pod kątem kryteriów merytorycznych. Ocena ta jest dokonywana przez Komisję Konkursową. Ocena merytoryczna przeprowadzana jest w systemie „zero-jedynkowym”. Również w tym przypadku PARP może zwrócić się do wnioskodawcy z prośbą o udzielenie dodatkowych wyjaśnień dotyczących złożonej dokumentacji.

Przeczytaj uważnie: Jak skorzystać z pomocy Promotorów Projektów Innowacyjnych? Działanie 4.2 POIG

Czas na udzielenie wyjaśnień podczas oceny merytorycznej wynosi 3 dni robocze. Termin ten jest liczony od następnego dnia po dniu wysłania wezwania w formie faksu lub wysłania wiadomości e-mail. W przypadku nieotrzymania wyjaśnień ocena wniosku przeprowadzana jest na podstawie dostępnych informacji. 

Aby wniosek mógł zostać zarekomendowany do objęcia wsparciem musi spełnić wszystkie kryteria formalne i merytoryczne. Po zakończeniu oceny lista projektów rekomendowanych do wsparcia jest zatwierdzana przez Instytucję Zarządzającą. Po akceptacji listy, PARP ogłasza na swojej stronie internetowej listę projektów zatwierdzonych do dofinansowania oraz pisemnie informuje każdego z wnioskodawców o wynikach oceny jego projektu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »