| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

W ramach poddziałania 3.3.2 POIG przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych na zakup usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym w celu wprowadzenia zmian organizacyjnych, produktowych lub technologicznych o charakterze innowacyjnym w swojej działalności.

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem z poddziałania 3.3.2 POIG, zgodnie z dokumentacją konkursową z 15 stycznia br., powinni wypełnić wniosek o dofinansowania w Generatorze Wniosków na podstawie Instrukcji wypełniania wniosków o dofinansowanie (zamieszczone na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP). Wnioskiem o dofinansowanie wraz z kompletem załączników wymienionych we wniosku należy dostarczyć w wersji papierowej i elektronicznej do PARP. 

Co z załącznikami do wniosku o dofinansowanie? 

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wnioskodawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dofinansowanie następujące załączniki:

  • dokumenty finansowe wnioskodawcy tj. kopia bilansu oraz rachunku zysków i strat za ostatni rok obrotowy,

W przypadku wnioskodawcy działającego krócej niż rok obrotowy należy przedstawić kopie dokumentów za dotychczasowy okres działalności lub bilans otwarcia lub należy zastosować progi oparte na oszacowaniach dokonanych w ciągu roku obrotowego.

  • harmonogram rzeczowo – finansowy,

Harmonogram działań w ramach projektu powinien zostać przygotowany w sposób przejrzysty, szczegółowy oraz spójny z pozostałymi częściami wniosku o dofinansowanie. Przewidziane w harmonogramie działania powinny być tak rozplanowane w czasie aby możliwe było ich realne wykonanie. Wnioskodawca powinien zadbać aby działanie w harmonogramie zostały przedstawione w sposób chronologiczny. Szczególnie ważne jest aby poszczególne etapy w ramach projektu trwały nie krócej niż 2 miesiące i nie dłużej niż 6 miesięcy; a czas ich trwania nie pokrywał się. 

  • statut/umowa spółki,

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej należy przedstawić zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Zobacz również: Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

  • formularz informacji o otrzymanej/nieotrzymanej pomocy publicznej (zgodny z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 20 marca 2007 r.),
  • kopia zaświadczenia o pomocy de minimis otrzymanej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą,
  • oświadczenie wnioskodawcy dotyczące podatku VAT (składane jedynie w przypadku, gdy wnioskodawca występuje o refundację części poniesionego w ramach projektu podatku VAT).

W przypadku, gdy wnioskodawca nie ma możliwości uzyskania zwrotu bądź odliczenia VAT i wnioskuje o refundację części poniesionego w ramach projektu podatku VAT wówczas wydatki kwalifikowane podawane są w kwotach brutto.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Góral

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »