| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

Ubiegając się o środki unijne wymagane jest złożenie kompletnej dokumentacji aplikacyjnej, obejmującej zarówno wniosek o dofinansowanie jak również załączniki. W przypadku złożenia niekompletnej dokumentacji możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie na etapie oceny wniosku.

W ramach poddziałania 3.3.2 POIG przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych na zakup usług doradczych w zakresie przygotowania dokumentacji i analiz, niezbędnych do pozyskania inwestora zewnętrznego o charakterze udziałowym w celu wprowadzenia zmian organizacyjnych, produktowych lub technologicznych o charakterze innowacyjnym w swojej działalności.

Co z wnioskiem o dofinansowanie?

Przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem z poddziałania 3.3.2 POIG, zgodnie z dokumentacją konkursową z 15 stycznia br., powinni wypełnić wniosek o dofinansowania w Generatorze Wniosków na podstawie Instrukcji wypełniania wniosków o dofinansowanie (zamieszczone na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – PARP). Wnioskiem o dofinansowanie wraz z kompletem załączników wymienionych we wniosku należy dostarczyć w wersji papierowej i elektronicznej do PARP. 

Co z załącznikami do wniosku o dofinansowanie? 

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, wnioskodawca jest zobowiązany złożyć wraz z wnioskiem o dofinansowanie następujące załączniki:

  • dokumenty finansowe wnioskodawcy tj. kopia bilansu oraz rachunku zysków i strat za ostatni rok obrotowy,

W przypadku wnioskodawcy działającego krócej niż rok obrotowy należy przedstawić kopie dokumentów za dotychczasowy okres działalności lub bilans otwarcia lub należy zastosować progi oparte na oszacowaniach dokonanych w ciągu roku obrotowego.

  • harmonogram rzeczowo – finansowy,

Harmonogram działań w ramach projektu powinien zostać przygotowany w sposób przejrzysty, szczegółowy oraz spójny z pozostałymi częściami wniosku o dofinansowanie. Przewidziane w harmonogramie działania powinny być tak rozplanowane w czasie aby możliwe było ich realne wykonanie. Wnioskodawca powinien zadbać aby działanie w harmonogramie zostały przedstawione w sposób chronologiczny. Szczególnie ważne jest aby poszczególne etapy w ramach projektu trwały nie krócej niż 2 miesiące i nie dłużej niż 6 miesięcy; a czas ich trwania nie pokrywał się. 

  • statut/umowa spółki,

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej należy przedstawić zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Zobacz również: Jak przebiega proces oceny dokumentacji aplikacyjnej na pozyskanie inwestora zewnętrznego? Działanie 3.3.2 POIG

  • formularz informacji o otrzymanej/nieotrzymanej pomocy publicznej (zgodny z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 20 marca 2007 r.),
  • kopia zaświadczenia o pomocy de minimis otrzymanej w odniesieniu do tych samych kosztów kwalifikujących się do objęcia pomocą,
  • oświadczenie wnioskodawcy dotyczące podatku VAT (składane jedynie w przypadku, gdy wnioskodawca występuje o refundację części poniesionego w ramach projektu podatku VAT).

W przypadku, gdy wnioskodawca nie ma możliwości uzyskania zwrotu bądź odliczenia VAT i wnioskuje o refundację części poniesionego w ramach projektu podatku VAT wówczas wydatki kwalifikowane podawane są w kwotach brutto.

Polecamy: serwis Zakładam firmę

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Mandecki

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK