| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Jak rozwinąć karierę naukową dzięki unijnym funduszom?

Jak rozwinąć karierę naukową dzięki unijnym funduszom?

Zdobycie unijnego stypendium wcale nie jest niemożliwe. Świadczą o tym sukcesy poprzednich edycji Programu „TEAM”, który realizowany jest w Polsce przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Młodzi naukowcy zainteresowani rozwojem swojej kariery naukowej będą mogli składać formularze aplikacyjne już na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Ale pod pewnymi warunkami – i o tym między innymi w artykule.

Nabór członków zespołu badawczego przeprowadzany przez kierownika projektu powinien odbywać się przy poszanowaniu następujących zasad:

- Ogłoszenie o konkursie musi być dostępne w całym kraju oraz za granicą,
- Na stronie internetowej jednostki w której będzie realizowany projekt powinno zostać zamieszczone ogłoszenie przedstawiające profil kandydata na uczestnika zespołu badawczego,
- Na potrzeby wyboru kandydata powinna zostać powołana komisja rekrutacyjna, składająca się z co najmniej 3 członków. Rekrutacja powinna odbywać się według mierzalnych kryteriów, które zostały opisane we wniosku aplikacyjnym. Jednym z etapów procesu rekrutacyjnego powinna być rozmowa kwalifikacyjna prowadzona w języku angielskim.
- Z rekrutacji uczestników powinien zostać sporządzony protokół.

Wymogi stawiane podczas naboru kandydatów mogą na pierwszy rzut oka wydawać się restrykcyjne. Jednakże musimy pamiętać, że służą one zapewnieniu bezstronności i mają na celu wybór najlepszych kandydatów na członków zespołu badawczego. Musimy pamiętać, że w procesie rekrutacji mogą wziąć udział przedstawiciele organizatora konkursu.

Projekty mogą trwać od 2 do 4 lat (jednak nie dłużej niż do końca czerwca 2015 r.

Co otrzymuje się dzięki uczestnictwu w Programie „TEAM”?

- Imienne stypendia naukowe dla członków zespołu (w wysokości odpowiednio: dla studenta - 1 000 zł, dla doktoranta - 3 000 zł, dla młodego doktora - 5 000 zł miesięcznie), lub
- grant badawczy w wysokości zależnej od liczby doktorantów i młodych doktorów przyjętych do zespołu oraz od rzeczywistych kosztów prowadzonego projektu, jednak nie większy niż 35 000 zł rocznie dla jednego doktoranta oraz 80 000 zł dla jednego uczestnika stażu podoktorskiego (z grantu opłacane może być m.in. wynagrodzenie dla kierownika zespołu i innych stałych pracowników).

VIII edycja Programu „TEAM” została zaplanowana na przełom lipca i sierpnia bieżącego roku. W tym okresie należy składać wnioski o dofinansowanie wraz z wymaganymi w dokumentacji konkursowej załącznikami. Aplikowanie o dotację odbywa się za pośrednictwem elektronicznego formularza wniosku, który dostępny jest na stronie internetowej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, pod adresem: http://www.fnp.org.pl

Na wskazanej powyżej stronie internetowej można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące aktualnych wymogów naboru projektów. Znajdują się tam także wskazania w jaki sposób należy przygotować dokumentację aplikacyjną aby w największym stopniu spełniała wymagania konkursowe. Zapewnienie zgodności z wymogami konkursu zwiększa nasze szansę na otrzymanie dotacji.

Polecamy: E-usługi znów z szansą na unijne dotacje

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Ryszard Stolarz

Ekspert w dziedzinie prawa handlowego i spółdzielczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK