REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Prezydencja Polski w Radzie UE a promocja firm

Prezydencja Polski w Radzie UE
Prezydencja Polski w Radzie UE

REKLAMA

REKLAMA

Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.

Prezydencja Polski w Radzie UE to czas na ukształtowanie wizerunku Polski w Europie, czas dla realizacji strategicznych interesów polskiej polityki w UE, a przede wszystkim  na modernizację administracji oraz zmianę sposobu myślenia i działania jej przedstawicieli. Głównym celem polskiej prezydencji jest rozwój współpracy na rzecz wzrostu gospodarczego, bezpieczeństwa i otwartości UE. Założeniem Polski jest również wprowadzenie Europy na ścieżkę szybkiego wzrostu gospodarczego, aby zwiększyć dobrobyt jej obywateli.

REKLAMA

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Podczas przewodnictwa RUE Polska będzie chciała skoncentrować się na trzech priorytetach:

  • Integracja europejska jako źródło wzrostu (polski rząd obrał ideę mająca na celu zapewnienie trwałego wzrostu gospodarczego poprzez odpowiednie zaplanowanie kolejnej perspektywy finansowej, celem polskiej prezydencji będzie także dokończenie budowy jednolitego rynku wewnętrznego).
  • Bezpieczna Europa (działania na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa makroekonomicznego, stworzenie podstaw zewnętrznej polityki energetycznej UE, utrwalanie bezpośredniego dialogu Unii Europejskiej z NATO).
  • Europa korzystająca na otwartości (wzmocnieniu pozycji UE na arenie międzynarodowej, działania na rzecz poszerzania Unii i dalszego rozwoju współpracy z państwami sąsiedzkim, pogłębianie relacji handlowych i ułatwianie ruchu osobowego dla określonych grup społecznych, kontynuacja obecnej rundy negocjacji handlowych w ramach Światowej Organizacji Handlu).

Prezydencja stanowi niepowtarzalną okazję, aby wypromować Polskę i jej poszczególne regiony. Daje szansę przedstawienia polskich priorytetów na forum europejskim i światowym, a także możliwość wpływania na decyzje podejmowane w UE.

To również sposobność do umocnienia dobrego wizerunku naszego państwa na świecie, jak również wśród własnych obywateli. Udana prezydencja stanowi przepustkę do doskonałej promocji Polski. Dzięki sukcesom można zmienić spojrzenie członków UE na nasz kraj i odnieść zwycięstwo w walce ze stereotypami, które nie zawsze kreowały pozytywny wizerunek naszego kraju.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Zmiany w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, które powinien znać każdy przedsiębiorca

REKLAMA

Prezydencja w Radzie UE jest okazją do bliższego zapoznania się ze sposobem funkcjonowania UE. Społeczeństwo polskie uzyska możliwość poszerzenia swojej wiedzy, a co z tym idzie zrozumienia procesów zachodzących nie tylko w RUE, ale również w sferze całej działalności UE. Dzięki lepszej znajomości organizacji UE obywatele są skłonni do podejmowania decyzji, dzięki którym ich wpływ na budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej wzrasta. Nie wątpliwie prezydencja dobrze wpływa na stosunki w państwie ją sprawującym. Uspokaja nastroje. Obywatele czują, że UE skupia na nich uwagę, a przez to odczuwają potrzebę dobrego zaprezentowania się.

Przewodnictwo RUE związane jest z licznymi spotkania organizowanymi na terenie Polski. Realizowane są inwestycje, rozwija się turystyka. Przynosi to wymierne korzyści w postaci rozwoju gospodarczego kraju. Dzięki udanej prezydencji wzrośnie zaufanie do Polski jako odpowiedzialnego partnera.

Okres prezydencji to z jednej strony czas na podkreślenie takich cech jak bogactwo kulturowe czy postęp gospodarczy, a z drugiej sprawdzian takich umiejętności jak: efektywność, organizacja, współpraca czy zdolność do wyznaczania i realizacji nowych kierunków.

Polecamy: Jaka jest przyszłość firm zajmujących się pozyskiwaniem dotacji unijnych?

Autor: Katarzyna Florkowska, Portal Doradca-UE

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA