| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Dla kogo są środki unijne

Dla kogo są środki unijne

Jednym z głównych celów polityki UE jest rozwój kapitału ludzkiego rozumiany przede wszystkim jako wzrost spójności społecznej. Skorzystać na tym może każdy.

Gdzie szukać informacji

Aby wziąć udział w projekcie dofinansowanym ze środków unijnych warto skorzystać z jednej z popularnych wyszukiwarek internetowych - wpisując np. „szkolenie z księgowości POKL Poznań” lub „doradztwo zawodowe dla bezrobotnych EFS Kalisz” – należy przy tym pamiętać, że darmowe wsparcie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, stąd przydatne mogą się okazać dopiski „POKL” lub „EFS”. Jeśli chodzi o przedsięwzięcia dedykowane bezrobotnym, to informacją o ich realizacji dysponują także Powiatowe Urzędy Pracy. 

Polecamy: Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

Kolejnym dobrym sposobem może okazać się przeszukanie zasobów szkoleniowych dużych portali edukacyjnych, które dysponują wyszukiwarkami dedykowanymi osobom zainteresowanym wsparciem w postaci kursów i szkoleń o wybranej tematyce, lokalizacji, dając jednocześnie możliwość zaznaczenia opcji „dofinansowane z EFS” (lub np. „darmowe”).

Ponadto, wszystkie projekty, które otrzymają dofinansowanie, znajdują się na listach rankingowych instytucji organizujących konkursy na dofinansowanie przedsięwzięć. Listy rankingowe są publikowane na stronach internetowych tychże instytucji – można tam znaleźć dane odnośnie nazwy projektu oraz nazwy i adresu projektodawcy.

Milena Piasecka, Edustacja.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK