| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Dla kogo są środki unijne

Dla kogo są środki unijne

Jednym z głównych celów polityki UE jest rozwój kapitału ludzkiego rozumiany przede wszystkim jako wzrost spójności społecznej. Skorzystać na tym może każdy.

Gdzie szukać informacji

Aby wziąć udział w projekcie dofinansowanym ze środków unijnych warto skorzystać z jednej z popularnych wyszukiwarek internetowych - wpisując np. „szkolenie z księgowości POKL Poznań” lub „doradztwo zawodowe dla bezrobotnych EFS Kalisz” – należy przy tym pamiętać, że darmowe wsparcie dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, stąd przydatne mogą się okazać dopiski „POKL” lub „EFS”. Jeśli chodzi o przedsięwzięcia dedykowane bezrobotnym, to informacją o ich realizacji dysponują także Powiatowe Urzędy Pracy. 

Polecamy: Pomoc doradcza dla innowacyjnych przedsiębiorstw - działanie 3.3.2 POIG

Kolejnym dobrym sposobem może okazać się przeszukanie zasobów szkoleniowych dużych portali edukacyjnych, które dysponują wyszukiwarkami dedykowanymi osobom zainteresowanym wsparciem w postaci kursów i szkoleń o wybranej tematyce, lokalizacji, dając jednocześnie możliwość zaznaczenia opcji „dofinansowane z EFS” (lub np. „darmowe”).

Ponadto, wszystkie projekty, które otrzymają dofinansowanie, znajdują się na listach rankingowych instytucji organizujących konkursy na dofinansowanie przedsięwzięć. Listy rankingowe są publikowane na stronach internetowych tychże instytucji – można tam znaleźć dane odnośnie nazwy projektu oraz nazwy i adresu projektodawcy.

Milena Piasecka, Edustacja.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK