| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Firma w Unii

Środki na działania typu B2B

Aktualizacja: 02.10.2009

Od 5 do 23 października 2009 r. przedsiębiorcy realizujący lub planujący współpracę biznesową opartą na rozwiązaniach elektronicznych mogą składać wnioski o wsparcie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych związanych z rozwojem kontaktów międzybiznesowych. »

Działalność gospodarcza na Cyprze

Aktualizacja: 21.09.2009

Nasza obecność w Unii Europejskiej umożliwia wykorzystanie wspólnego rynku do optymalizacji działalności gospodarczej, m.in. podatkowej. »

Rola banku w finansowaniu dotacji unijnej

Aktualizacja: 14.09.2009

Banki są naturalnym partnerem w obsłudze zwiększonego strumienia środków rozwojowych płynących z Unii Europejskiej do Polski. Nadal udzielają i będą udzielać kredytów, ale ze względu na zmianę sytuacji rynkowej, czynią to w sposób znacznie bardziej ostrożny niż dotychczas. »

Biznes ze Szwedami

Aktualizacja: 09.09.2009

Współpraca Polski i Szwecji, jako krajów członkowskich Unii Europejskiej, które funkcjonują w ramach Jednolitego Rynku UE, odbywa się na podstawie regulacji Traktatu Akcesyjnego. »

Zmiany w procedurze odwoławczej

Aktualizacja: 08.09.2009

Przedsiębiorcy, których wnioski o środki unijne odrzucono lub, ze względu na wyczerpanie funduszy, pomocy nie przyznano, mogą odwołać się od wyników konkursów. »

Zaliczki - brać czy nie?

Aktualizacja: 07.09.2009

Dotychczas o zaliczki mogły ubiegać się tylko instytucje z sektora samorządów terytorialnych oraz inne podmioty, ale nie przedsiębiorcy. Obecnie ma się to zmienić. »

Pomoc na innowacje

Aktualizacja: 04.09.2009

We wrześniu ma ruszyć kolejny nabór wniosków o dofinansowanie nowych, innowacyjnych inwestycji w przedsiębiorstwach. »

Mało środków unijnych

Aktualizacja: 04.09.2009

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z dotacji unijnych, powinni pospieszyć się ze składaniem wniosków, ponieważ już w przyszłym roku może zabraknąć pieniędzy na najbardziej popularne działania. »

Pomoc unijna na agroturystykę

Aktualizacja: 31.08.2009

Rolnicy, którzy planują rozpocząć działalność agroturystyczną (lub rozszerzyć taką działalność), mogą otrzymać pomoc finansową w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. »

Zakazane porozumienia między przedsiębiorstwami działającymi na rynku UE

Aktualizacja: 29.07.2009

Europejska polityka konkurencji ma na celu stworzenie i utrzymanie uczciwej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami działającymi na rynku Unii Europejskiej. W tym celu reguluje ona m.in. różnego rodzaju porozumienia o charakterze gospodarczym między nimi. »

Ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej wynikające z orzecznictwa ETS

Aktualizacja: 21.07.2009

Prawo Unii Europejskiej zakłada tworzenie jednolitego w obrębie państw członkowskich Unii obszaru, na którym zapewniony byłby swobodny obrót gospodarczy. Praktyka pokazuje jednak, że niekiedy konieczne jest wprowadzenie w tym zakresie ograniczeń. »

Działalność gospodarcza w Finlandii

Aktualizacja: 07.07.2009

Renoma fińskich marek potwierdza, że nawet liczący zaledwie 5 mln mieszkańców kraj, jeśli mocno postawi na innowacje i budowę konkurencyjności, może liczyć się na globalnej scenie gospodarczej. »

Wsparcie na zapewnienie dostępu do Internetu

Aktualizacja: 01.07.2009

Od 31 sierpnia 2009 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie budowy infrastruktury teleinformatycznej, której zadaniem będzie udostępnienie internetu firmom na obszarach, na których nie opłaca się dostarczać tej usługi na zasadach komercyjnych. Nabór potrwa do 30 października 2009 r. »

Dotacje na zapewnienie ochrony własności przemysłowej

Aktualizacja: 01.07.2009

W trybie ciągłym trwa nadal nabór wniosków o dotacje na zapewnienie ochrony własności przemysłowej. Wnioski będą przyjmowane aż do wyczerpania środków przewidzianych na dofinansowanie projektów na 2009 r. albo do 30 grudnia 2009 r. »

Dodatkowy konkurs na dofinansowanie e-usług

Aktualizacja: 25.06.2009

Od 13 do 31 lipca 2009 r. przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje na rozwój usług elektronicznych. Kolejna tura naboru odbędzie się od 28 września do 16 października 2009 r. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

Dyrektor Działu Usług Kadrowo-Płacowych w FPA Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK