| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Wsparcie na zapewnienie dostępu do Internetu

Wsparcie na zapewnienie dostępu do Internetu

Od 31 sierpnia 2009 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie budowy infrastruktury teleinformatycznej, której zadaniem będzie udostępnienie internetu firmom na obszarach, na których nie opłaca się dostarczać tej usługi na zasadach komercyjnych. Nabór potrwa do 30 października 2009 r.

Wsparcie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet VIII, Działanie 8.4 „Zapewnienie dostępu do internetu na etapie 'ostatniej mili'.

Celem działania 8.4 jest stworzenie możliwości bezpośredniego dostarczania użytkownikom usługi szerokopasmowego dostępu do internetu poprzez wsparcie przedsiębiorców, którzy zamierzają taką usługę świadczyć na obszarach, na których prowadzenie tej działalności jest nieopłacalne finansowo. Działanie ma się przyczynić do wzrostu innowacyjności polskiej gospodarki poprzez zwiększanie innowacyjności lokalnie działających (lub nowo tworzonych) firm dostarczających taką usługę na rynkach lokalnych a tym samym zapewnić możliwość prowadzenia działalności za pośrednictwem sieci przedsiębiorcom na terenie całego kraju.

O pomoc mogą ubiegać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy.

Dofinansowanie może być udzielone na budowę infrastruktury teleinformatycznej zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu, stworzonej pomiędzy najbliższym lub najbardziej efektywnym punktem dystrybucji a docelową grupą lub grupami przedsiębiorców. Tego typu projekt musi być realizowany na obszarze jednego województwa, ale na terenie jednej gminy może to być więcej niż jeden.

Warunkiem uzyskania pomocy jest zobowiązanie przedsiębiorcy do utrzymania i wykorzystywania wybudowanej infrastruktury przez co najmniej 3 lata od daty zakończenia realizacji projektu.

Do wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem zaliczają się koszty poniesione na:

● zakup wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how, nieopatentowanej wiedzy technicznej,

● zakup lub wytworzenie nowych środków trwałych (m.in. maszyn i urządzeń, narzędzi, przyrządów i aparatury, wyposażenia technicznego do prac biurowych, infrastruktury technicznej związanej z inwestycją),

● zakup prawa własności lub wieczystego użytkowania gruntów (do wysokości 10 % całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu), m.in. pod warunkiem że jest on niezbędny do realizacji projektu,

● roboty i materiały budowlane,

● dwuletnie koszty pracy nowo zatrudnionych w związku z realizacją projektu pracowników,

● zakup szkoleń specjalistycznych bezpośrednio związanych z realizacją projektu (do wysokości 10 % całkowitych wydatków kwalifikujących).

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Twój Biznes

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Najda Consulting

Realizacja projektów inwestycyjnych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK